Populiariausi šios temos straipsniai

Temos ‘literatūra’ archyvas

Galina Dauguvietytė

2015-10-11 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Galina Dauguvietytė

Šiandien, kai Biržuose atsisveikinama su Galina Dauguvietyte, negaliu nepasidalinti savo trumpu ir epizodiniu susitikimu su ja.

Tai įvyko “Knygų mugės” metu 2003 m., kurioje turėjau garbės sušokti tango “Tyto Albos” išleistos Petra Steidl, Ralf Sartori knygos “Tango šokio erotinio prado galia” pristatyme, prie kurios leidimo turėjau galimybės prisidėti kaip tango žinovė.

knygu_muge1

Šalia, “Tyto Albo” stende sėdėjusi Galina Dauguvietytė įdėmiai stebėjo mūsų mažytį pasirodymą ir laukė susitikimo su savo skaitytojais.

Po pasirodymo priėjau prie jos ir paprašiau autografo:

Galina_didele

Galina Dauguvietytė “Perpetuum Mobile” 2002 “Tyto Alba”.
Knyga buvo išleista šešis kartus, iš viso 20,000 tūkst. egzempliorių.

Karin Dorn knyga “Milonga”. Ištrauka

2011-06-04 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 36 »

Katrin Dorn „Milonga“, „Versus aureus“, 2007. Iš vokiečių kalbos vertė Regina Ivanauskienė. Už knygą “Milonga” autorė apdovanota Hamburgo literatūros premija.

Bruno netrikdė tai, kad jis vienas. Įžengė į salę ir apsidairė vietos. Mergina, sėdinti prie staliuko, jam nusišypsojo. Ji vilkėjo juodą suknelę gilia iškirpte, o ant kaklo segėjo karolius, dėl kurių iškirptė panėšėjo į įrėmintą paveikslą. …skaityti toliau »

Išlyginta suknelė

2009-06-06 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Išlyginta suknelė

neriniaiDaugelį kartų savęs klausiau, kodėl man vi- siškai nepatinka kviesti vyrus šokio, tuo labiau kad čia, San Sebastiane tai – įprasta?

Atsakymas paprastas: todėl, kad man patinka tango. Ir ne tik šokis ar jo muzika, bet ir pats milongos ritualas. …skaityti toliau »

Pasiklydusi tango metro

2008-08-05 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Pasiklydusi tango metro

la Vida del Tango

120_leonardofaillace_3659Mano kančia varvančia siela apraizgė tavo šešėlį. Tu iš dulkių statei man tvoras, o aš bandžiau visu kūnu pasakyti tau:
– Ką aš blogo padariau, kad tavo akys tavo kojas atvedė tiesiai pas mane..?
Tąsyk šokau geriau tik už pačią tingiausią Sibiro mešką, bet… neturėjau kito pasirinkimo. Veiksmas lygus atoveiksmiui. Labai norėčiau palinkėti „būk pirmas ir paskutinis“, …skaityti toliau »

Vienos tandos pelenė

2008-07-12 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Vienos tandos pelenė

la Vida del Tango

005Mano kairysis, aistringai apspardytas batelis vos nepasiuto iš pykčio, kai buvo įtrėkštas į medinį scenos grindinį vieno 49 dydžio pasipūtėlio smailianosio čebato. Gal tuo jo savininkas norėjo pasakyt, kad daugiau nebešoksiu? O gal, kad palikčiau čia savo pėdos antspaudą? Ne, išmokau net ir sukastais dantimis šypsotis… O dar kai tamsa aplinkui…

Vieni juokai pykti ir neapykantą paslėpti po padu. Daug smagiau tai daryti …skaityti toliau »

Paskutinis tango Paryžiuje

2007-05-17 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 35 »

Rūta Klišytė

BOTEROdancers_smallSubrendusi lėtam šokiui, negalėjau atsiginti kavalierių. Šie vis maldavo: „Šok, Aldon, šok, tik, susimildama, nekalbėk…“

Tai nereiškia, kad esu linkusi nusišnekėti, tiesiog vyrams labiau patinka, kai moteris juda, o ne kai šneka. Ir su Jonu susipažinau šokių aikštelėje. Net dabar nugara pagaugais nubėga prisiminus tas degančias akis už tvoros… Tris šeštadienius paeiliui pro spragą aikštelės tvoroje tas tipas pavydulingai spoksojo, kaip šoku su kitais, kol galop neapsikenčiau. Paskelbus merginų šokį, išsitempiau jį į aikštelę. …skaityti toliau »

Paryžius. Trijų minučių romanas

2005-12-22 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 41 »

Mari Poisson

leonardofaillaceTikrieji patriotiškumo, meilės, nostalgijos, mirties ir garbės bei ilgesio jausmai išreiškiami vien tik kojomis… Taip mano šokių mokytojas patetiškai apibūdina tango. Dar jis sako: jausmų ir aistros šokis porai. Būtent porai. Bet neužsimirškite ir sykiu užsimirškite. Nes tango – ribotas laike. Jis dar kitaip vadinamas trijų minučių romanu.

Išjunk savo kūną, sakė mano šokių mokytojas. …skaityti toliau »