Populiariausi šios temos straipsniai

Temos ‘istorija’ archyvas

Nuoga draugystė

2011-06-20 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Nuoga draugystė

1945-aisiais, kai Japonija buvo sutriuškinta Antrajame Pasauliniame kare, Buenos Airėse buvo sukurtas naujas tango „Adiós Pampa Mía“, kuris netrukus taip išpopuliarėjo pasaulyje, jog buvo kalbama (Japonijoje – vert. past.), kad ši naujiena buvo aptarinėjama labiau, negu karo pabaiga.

1953-aisiais metais aš buvau vargšas studentas, kuris dirbo naktimis tam, kad galėtų studijuoti dieną. Jau tada labai mėgau tango ir jaučiausi nepaprastai laimingas, gavęs darbą viename tango bare pačiame Tokijo centre.
…skaityti toliau »

Tango ir anarchija

2010-01-04 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Tango ir anarchija

Originalus požiūris į tango, kaip į revoliucinę muziką: “Argentinietiškas tango – sukilimo muzika”. …skaityti toliau »

Tarpukario šokiai

2009-11-26 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 203 »

Šiuo metu mūsų tango bendruomenė ruošiasi švęsti Pasaulinę tango dieną, kurios tema – tarpukario Lietuvos tango tradicijos. Ieškome muzikos su traškesiu, vartome istorines nuotraukas, skolinamės iš močiutės ilgus karolius ir sidabrinę lapę. …skaityti toliau »

Tango tarpukario Lietuvoje. Interviu su kolekcininku Algirdu Motieka

2009-11-12 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 30 »

Vida Lisaitė

Vida Lisaitė

Šiais laikais, kai apie tango Buenos Airėse ir Paryžiuje žinome beveik viską, pamažu atsisukame į tai, ką turėjome čia, Lietuvoje.

Straipsnį apie tango užuomazgas Lietuvoje tarpukario laikotarpiu atsiuntė Vida Lisaitė.
Straipsnyje panaudota jos mokslinio darbo “Argentinietiško tango sklaidos ypatumai Lietuvoje bei Prancūzijoje. Kūniškos tapatybės formavimasis” medžiaga bei interviu su kolekcininku Algirdu Motieka, užrašytu autorės 2009 m. …skaityti toliau »

Memuarai

2009-08-24 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 22 »

Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė

Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė

Matyt tokiai kategorijai galima priskirti J. Sereikaitės straipsnį “Sudžiovintas tango žiedlapių liūdesys”, kuriame kalbinama grafikė Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė.

1999 metais jos galerijoje “Kairė-Dešinė” dažnai būdavo Argentinos lietuvių. Nie vienas beveik nekalbėjo angliškai ar lietuviškai. Bet vienas kitas girdėjo ar netgi truputį mokėjo tango. Katalina kartu su Lola Šalteniene sumanė organizuoti vakarą, kuriame būtų grojamas ir šokamas tango – tik… Lietuvoje niekas jo nešoko! …skaityti toliau »

Tango Río de la Platoje

2009-07-16 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Tango Río de la Platoje

Tango istorijoje dominuoja Argentina. Kartais – Paryžius. Bet Urugvajus pernelyg dažnai nuvertinamas kaip tango tėvynė, todėl šis straipsnis – maža duoklė šaliai, kurioje gimė pats žymiausas pasaulyje tango – “Cumparsita“.

Viena kultūrinė erdvė

zemelapis_sTango kaip muzika ir kaip šokis nepriklauso jokiai šaliai, jokiai tautai. Tiksliau pasakius, tango yra Río de la Platos simbolis. O kas yra toji Río de la Plata?

Visų pirma, tai – didžiulė upė, sujungusi kitas dvi – Paranos ir Urugvajaus upes. Antra, tai – geografinė erdvė, apimanti Urugvajaus ir Argentinos – Buenos Airių, Santa Fe, Entre Rios – provincijas. …skaityti toliau »

Tango himnas

2009-04-16 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Tango himnas

“Kodėl kiekviena milonga baigiasi “Cumparsita”?” – manęs paklausė Vida. Tikrai, milongoje paprastai laikomasi tradicijos, kad nuskambėjus “Cumparsitai” visi be žodžių supranta, kad milonga baigėsi ir laikas eiti namo. Ir jokių ten “auklėtojaaaaaa, galima dar vieną šokį?” ar pan. …skaityti toliau »