Straipsniai pažymėti ‘tango moterys’

Memuarai

2009-08-24 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 22 »

Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė

Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė

Matyt tokiai kategorijai galima priskirti J. Sereikaitės straipsnį “Sudžiovintas tango žiedlapių liūdesys”, kuriame kalbinama grafikė Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė.

1999 metais jos galerijoje “Kairė-Dešinė” dažnai būdavo Argentinos lietuvių. Nie vienas beveik nekalbėjo angliškai ar lietuviškai. Bet vienas kitas girdėjo ar netgi truputį mokėjo tango. Katalina kartu su Lola Šalteniene sumanė organizuoti vakarą, kuriame būtų grojamas ir šokamas tango – tik… Lietuvoje niekas jo nešoko! …skaityti toliau »

Tango viešbutis

2009-05-07 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Tango viešbutis

merelloKartą Vokietijoje teko gyventi hostelyje, kurio kiekvienas kambarys vietoj numerių turėjo originalų pavadinimą. Tie pavadinimai buvo parinkti ne atsitiktinai, o tematiškai – pagal tam tikrą pasaką ar jos herojų. Įdomiausia (?), kad tie numeriai, t.y. pavadinimai buvo skaitomi, rašomi ir skelbiami tik gimtąja vokiečių kalba. …skaityti toliau »

Kodėl “Tango Balsas”?

2009-03-11 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Kodėl “Tango Balsas”?

TangoBalsas_logoKai 2001-aisiais kartu su idėjine tango skleidėja Laima sukūrėme pirmąją lietuvišką tango “internetinę svetainę”, ji dėl mėgėjiško entuziazmo ir prieglobos stokos buvo platinama elektroniniu paštu. …skaityti toliau »

Paquita Bernardo

2009-03-08 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Paquita Bernardo

Šiandien – kovo 8-oji ir mes švenčiame Tarptautinę moters dieną. Ir tai – puiki proga paminėti nepaprastas moteris – iškilias asmenybes. Tango aplinkoje taip pat buvo išskirtinių moterų, kurios išdrįso mesti iššūkį tango pasauliui, kuriame dominavo tik vyrai. Apie vieną iš jų jau seniai svajojau parašyti. …skaityti toliau »

Zaza Fournier

2008-12-29 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Zaza Fournier

Kai pirmą kartą išgirdau šią daininkę per prancūzų TV5 Monde, supratau, kad darysiu viską, kad tik pažiūrėčiau šią gyvo koncerto laidą.

Zaza Fournier

Zaza Fournier

O ji išties nenuvylė, na, gal tik truputį – tikėjausi išgirsti ne 5, o 15 dainų… Mergina dainuoja prancūziškas šansonetes, pritardama… akordeonu. Čia neišgirsi konservatorinio vokalo, o tik gryną prancūzišką žavesį, tiksliau – žavingą paprastumą, kurio pasiekti nėra taip paprasta, – kitaip juk ir Lietuvoje būtų tokių dainininkių? …skaityti toliau »

Apie žmones, kuriančius tango bendruomenę

2008-12-20 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Apie žmones, kuriančius tango bendruomenę

2008 m. gruodžio 13-ąją šventėme Pasaulinę Tango dieną, skirtą Gardelio gimimo metinėms paminėti. Paprastai po šio renginio pasirodo daug gražių nuotraukų, kurių dalis nusėda ir Tango Balso fotogalerijoje. Bet šių metų renginyje buvo viena naujovė: vakaro organizatoriai padėkojo tango mylėtojams, kuriantiems Lietuvos tango bendruomenę. …skaityti toliau »

Kristina groja tango

2001-07-20 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Kristina groja tango

Kristina Žebrauskaitė: 'neprisiliesiu prie bandoneono dar penkerius metus'

Kristina Žebrauskaitė: 'neprisiliesiu prie bandoneono dar penkerius metus'

Šaltą darganotą rudens vakarą skubėdama į susitikimą su Kristina vienoje senamiesčio kavinėje mąsčiau apie tai, kiek laiko ją pažįstu ir kodėl jos asmenybė taip traukia žmones (tarp jų ir mane). Ne taip jau mažai laiko praėjo nuo pirmosios argentinietiško tango nakties galerijoje “Kairė-Dešinė”, kurioje ji kartu su kitais, šviežiai iškeptais tango mokinukais pasirodė tango programoje kaip šokėja.
Tuomet dar niekas nenutuokė, kad per artimiausius keletą mėnesių ši mergina suburs profesionalų tango ansambliuką ir kad nuo jos didžiąja dalimi priklausys tango likimas Lietuvoje… …skaityti toliau »