Straipsniai pažymėti ‘pamokos’

Memuarai

2009-08-24 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 22 »

Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė

Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė

Matyt tokiai kategorijai galima priskirti J. Sereikaitės straipsnį “Sudžiovintas tango žiedlapių liūdesys”, kuriame kalbinama grafikė Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė.

1999 metais jos galerijoje “Kairė-Dešinė” dažnai būdavo Argentinos lietuvių. Nie vienas beveik nekalbėjo angliškai ar lietuviškai. Bet vienas kitas girdėjo ar netgi truputį mokėjo tango. Katalina kartu su Lola Šalteniene sumanė organizuoti vakarą, kuriame būtų grojamas ir šokamas tango – tik… Lietuvoje niekas jo nešoko! …skaityti toliau »

Diplomas

2009-07-13 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Diplomas

Štai ir baigėsi Rubéno seminaras Vilniuje.

Simboliška (?), tačiau buvome pirmieji, kurie atėjome į jo privačią pamoką dar prieš prasidedant seminarui ir paskutiniai …skaityti toliau »

Pamoka su Rubénu Terbalca

2009-06-16 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Pamoka su Rubénu Terbalca

Vakar turėjome privačią pamoka su garsiu tango istoriku, šokėju, mokytoju Rubén ‘Milonga’ Terbalca.
Man buvo kiek baisu. Privačią pamoką (kai visas mokytojo dėmesys skiriamas tik tau) esu turėjusi labai seniai.

Be to, mes buvome pirmieji, kurie ėjo į privačią pamoką dar iki prasidedant seminarui, kuris vyks visą šią savaitę. Ir trečia – o kas, jeigu… tango guru pasakys: …skaityti toliau »

“Tango balsas” – šperose

2007-09-10 | Autorius: | KomentaraiComments Off on “Tango balsas” – šperose

tango-with-me“Tango Balso” straipsnius jau galima rasti ir tarp šperų. Džiaugdamiesi, kad tango tampa akademinio jaunimo tyrimo objektu, nuoširdžiai patariame dvyliktokams: nemėtykite tėvų pinigų, …skaityti toliau »

Milongueros iš JAV – Eugenia ir Chan Park

2001-04-20 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Milongueros iš JAV – Eugenia ir Chan Park

Eugenia ir Chan Park

Eugenia ir Chan Park

Kai pirmą kartą įžengiau į Eugenijos ir Chano namus, buvo jau gili naktis. Ko norėti? Juk grįžome iš milongos Old Stoune House! Palikusi šokių batelius prieangyje, paslapčia apžiūrinėjau tango mokytojų namus, bandydama nuslėpti savo smalsumą. Taip, čia gyvena tango fanatai. Tai suprastų kiekvienas, apsilankęs jų namuose Marylande. Kur tik pažvelgdavau, mano žvilgsnis atsimušdavo į paveikslus, kalendorius, nuotraukas, plakatus, skultūrėles tango tema. (Kaip paaiškėjo, plakatai su garsių tango filmų scenomis puošia ne tik kambarius bet ir pagalbines patalpas: skalbykloje ar džiovykloje pro skrybėlės kampą jus stebės ne vienas skvarbaus žvilgsnio “plakatinis milonguero”…) “Man čia jau patinka”, – dar spėjau pagalvoti aš, prieš nugrimzdama į gilų saldų miegą pas žmones, kuriuos, atrodė pažinojau jau seniai… …skaityti toliau »