Straipsniai pažymėti ‘laikysena’

Šokis ir lytiškumas

2006-09-18 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 58 »

homepage-photo

Kodėl filosofai, netgi tie, kurie daug dėmesio skiria menui, visiškai ignoruoja šokį? Kodėl šiais laikais šokis laikomas “moterišku” užsiėmimu, o grakštus šokio judesys laikomas nevyrišku? Kodėl mokykloje mamos mergaites veda į šokių pamokas, o berniukus – į krepšinio treniruotes? Kodėl energingas vyriškas šokis, atliekamas moters, priimamas kaip feministinis iššūkis visų pirma – jos vyrui, vyrams, visuomenei, ir galiausiai – laikomas tiesiog nepriimtinu moteriai šokio būdu?

Atsakymus į šiuos klausimus rasite ištraukoje iš Gedimino Karoblio disertacijos, “Šokis ir lytiškumas”. …skaityti toliau »

Kaip šokti milongą?

2006-09-13 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 26 »

elena_carlosPradedantis tango šokėjas dažnai susiduria su klausimais: kokia čia muzika? Milonga? O kaip šokti milongą? Pradedančio mokytojo patarimas – kad milonga yra greitas tango, ir jos metu šokami tie patys tango žingsniukai, tik dvigubai greičiau – nelabai padės tango šokėjui. …skaityti toliau »

Moters požiūris į milonguero

2004-04-11 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Moters požiūris į milonguero

MiguelAngelBalbi_maza Pagal mano teoriją tango de salón ir tango fantasia populiarūs JAV ir Europoje todėl, kad būtent su jais pirmiausia susipažino amerikiečiai ir europiečiai šou “Tango Argentino” šokėjų dėka. Gastrolių metu jie vesdavo tango pamokas, o išmokti šio šokio norėjo kiekvienas. …skaityti toliau »

Kaip ap(si)kabinti

2003-12-17 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Kaip ap(si)kabinti

Ralf Sartori, Petra Steidl

Tango2intSavo dešiniąja ranka jis glaudžia ją prie savo širdies, stabiliai išlaikydamas uždarą erdvę, neatsiveriančią į išorę. Jis niekuomet nespaudžia jos prie savęs, tik reaguoja į galimą priešinimąsi. Tai leidžia jai būti nuo jo tokiu atstumu, kokio ji pati nori. Kitaip būtų laužiama jos ašis ir ji būtų priversta priešintis. Moteris priešindamasi parodo, kokio atstumo ji nori. Tai ji gali padaryti tiesiogiai liečiantis kūnoų viršutinėms dalims. Ji glaudžiasi prie jo, jis švelniai ją apkabina uždėdamas ranką ant nugaros, o ji deda savo kairę ranką jam ant sprando. …skaityti toliau »