Straipsniai pažymėti ‘bandonija’

Nugirsta frazė

2009-01-11 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Nugirsta frazė

Nestor_Marconi

Nestor_Marconi

Kartais tango gyvenime pavyksta nugirsti frazę, kuri labai pakelia nuotaiką. Ši rubrika – “Nugirsta frazė” – ir bus skirta tokių akimirkų užfiksavimui.

Tai vyko prieš žymaus argentiniečių bandoneonininko Nestor’o Marconi , koncertą, kuris grojo kartu su Lietuvos Nacionaliniu orkestru. Minia būriuojasi lauke prie įėjimo. Kai kas garsiai skaito afišą apie renginį, į kurį jau turi bilietus. Už nugaros girdžiu: …skaityti toliau »

Bandonija

2002-09-16 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 49 »

bandoneonasPrieš tapdamas bandoneonu (lietuviškas šio instrumento pavadinimas – bandonija), šis instrumentas turėjo daugybę kitų pavadinimų. Jis buvo vadinamas mandolionu, bandolionu, mandoleonu ir bandoleonu. Kito ir mygtukų skaičius: nuo 32 pradžioje jų skaičius didėjo iki 42, 52, 65, kol pasiekė dabartinį lygį – 71 (38 mygtukai dešinei ir 33 kairei rankai). …skaityti toliau »

Kristina groja tango

2001-07-20 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Kristina groja tango

Kristina Žebrauskaitė: 'neprisiliesiu prie bandoneono dar penkerius metus'

Kristina Žebrauskaitė: 'neprisiliesiu prie bandoneono dar penkerius metus'

Šaltą darganotą rudens vakarą skubėdama į susitikimą su Kristina vienoje senamiesčio kavinėje mąsčiau apie tai, kiek laiko ją pažįstu ir kodėl jos asmenybė taip traukia žmones (tarp jų ir mane). Ne taip jau mažai laiko praėjo nuo pirmosios argentinietiško tango nakties galerijoje “Kairė-Dešinė”, kurioje ji kartu su kitais, šviežiai iškeptais tango mokinukais pasirodė tango programoje kaip šokėja.
Tuomet dar niekas nenutuokė, kad per artimiausius keletą mėnesių ši mergina suburs profesionalų tango ansambliuką ir kad nuo jos didžiąja dalimi priklausys tango likimas Lietuvoje… …skaityti toliau »