Milonga estiškai

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: reportažai

Ar žinote, kaip atrodo eilinė estų milonga? Teko būti Taline kaip tik antradienį, kai vyksta jų bendruomenės milonga. Išsiruosiau į žvalgybą.

Kaip suprantu estų tanguerai irgi ką tik pakeitė tradicinę milongų vietą. Iki šiol būdavo trečiadieniais „Bosanovoje“ (rotusės aikstėje), bet dabar veiksmas vyksta „Cubanita live cafe“ (prekybos ir verslo centre „Forum“, tiesiai priesais Viru keskus).

Atėjau tenai valanda po nurodytos milongos pradžios (nutariau, kad estai punktualūs, bet lėti …). Vyko pamoka pradedantiesiems, jiems patarimus davė trys merginos ir vyrukas – jau patyrę šokėjai. „Cuba Libre“ buvo du už vieno kainą tą vakara, o tai labai palengvino žvalgybą.

Paskui pradinukai po truputį dingo ir liko „senoji gvardija“. Milonga tikrai negausi, visą laiką šoko kokios keturios poros, vienu metu buvo šešios – tai jau buvo vakaro anšlagas. Muzika – tradicinė, bet grojama ištisai be tandų. Jie šoko tikrai gerai ir gražiai, bet jeigu lyginti su mūsų penktadienio milongomis, tai labiau salon stiliumi. Viena pastovi pora buvo merginų. Tikrai jausmingai ir išraiškingai šoko. Bendrai visos poros ten buvo pastovios ir beveik nesikeitė.

„Cubanitos“ išplanavimas nelabai dėkingas: vidury patalpos aukštesnė pailga pakyla su dviem eilėm staliukų. O žemiau viename šone baras, priešingame irgi staliukai, iš galo – nedidelė aikštelė šokti. Taigi sėdint ant pakylos prie staliukų, šokėjų, šokančių žemai, beveik ir nesimato.

Milonga yra nemokama. Kiek pastėbejau, didžiąją baro vakaro pelno dalį ir sudarė mano „Cuba Libre“ (nesvarbu, kad du, bet kaina tai už vieną). Įdomu, kaip ten finansiniai klausimai…

Beje Taline 2011 m. liepą vyks festivalis www.tangoporttallinn.com, žada atvykti pats Dany “El Flaco”. Renginys yra iš serijos „Talinas – Europos kultūros sostinė 2011“, spėju, kad jie tam gaus kažkokį finansavimą.

Šaltinis: Virginija Umbrasaitė. “Įspūdžiai iš milongos Taline”, 2011.05.13
http://groups.yahoo.com/group/tangovilnius/message/6810
Nuotrauka iš Talino – Virginijos Umbrasaitės.

Jums galėtų būti įdomu taip pat: