Buenos Airėse – kaip argentinietis

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: teorija

“Matydamas, kaip svečiai rinkosi pirmąsias vietas prie stalo, Jis pasakė jiems palyginimą:

“Kai kas nors tave pakvies į vestuves, nesėsk pirmoje vietoje, kad kartais nebūtų pakviesta garbingesnio už tave, ir atėjęs tas, kuris tave ir jį pakvietė, netartų tau: ‘Užleisk jam vietą!’ Tada sugėdintas turėsi sėstis į paskutinę vietą.

Kai būsi pakviestas, eik ir sėskis paskutinėje vietoje, kad tas, kuris tave pakvietė, atėjęs galėtų pasakyti: ‘Bičiuli, persėsk aukščiau!’ Tada tau bus garbė visų prie stalo sėdinčiųjų akivaizdoje. Kiekvienas, kuris save aukština, bus pažemintas, o kuris save žemina, bus išaukštintas” Lk 14,7 -11

Šią ištrauką iš Švento Rašto vis prisimenu, kai pagalvoju apie milongos etiketą. Na, pas mus gali šokti kaip nori, nors Lietuvos šokėjai jau laikosi LOD, ir šokti visiems drauge – jau smagu ir saugu. O štai prancūzai, kaip pasakojo Vida, visiškai nesuka sau galvos dėl panašių dalykų. Koks skirtumas kaip aš šoku? Svarbu aš šoku!

Kiekvienoj parapijoj – sava tvarka. Bet Argentinoje su savo individualizmu nelabai toli nueisi.

Jie, matyt, dar nepamiršę tų laikų, kai socialiniai santykiai buvo išsiaiškinami peilių pagalba čia pat, už kampo, trumpam išėjus iš milongos.

Jie nenutylės ir nesišypsos, kad ir iš mandagumo. Ne… Jie sustabdys muziką, kad ir pačiame milongos viduryje, ir per mikrofoną garsiai pagaidins, pardon, pagėdins kokią nors grand-prix-šokėjų-porelę-iš-Europos-gilumos (cituoju iš atminties): “jeigu kas nors čia milongoje nori surengti grand šou, tai mes trumpam atlaisvinsim jiems salę…”

Kažką panašaus esu patyrusi tik Berlyne, kai vienas argentinientis (toks baisiai kultūringas vyriškis su fraku ir varlyte – kaip vėliau sužinojau, jis buvo dirigentas) mestelėjo savo besidarkančiam ir staliukus partnerės kojomis aplinkui bespardančiam treninguotam tėvynainiui:

“Mala propaganda del tango!”

Jie vos nesusimušė. Tiksliau, spurdėjo tas treninguotas tango sportininkas. Tas, kur su fraku, sėdėjo kaip sėdėjęs, ramiai. Jis žinojo, kad nieko neįvyks, nes jis buvo TEISUS!

Mažai pažįstami manęs dažnai klausia, ar buvau Argentinoje. Ne, sakau jiems. Nenoriu nuvažiuoti ten, nežinodama tokios informacijos, kad vėliau patekčiau į situacijas, dėl kurių visa kelionė įgautų kartėlio skonį.

Čia ne Prancūzija ir ne Andalūzija. Čia – Argentina. Ir labiausiai, ko iš tavęs tikisi vietiniai – jų sukurtų tradicijų paisymo.

Hector Pellosa, milongos “Cachirullo” organizatorius, yra vienas tų bičų, kurie nesigėdija į akis rėžti teisybę, jeigu to reikia milongos garbei ir orumui (t.y. šokėjų malonumui) užtikrinti.

hector-pellosa

Šitas žaliūkas žmonių su džinsais ir sportbačiais į milongą neįsileidžia. Prieš prasidedant milongai jis viešai ir garsiai paprašo laikytis taisyklių. Tiems, kurie bando apsimesti “aš kvailas turistas nieko nesuprasti” jis turi etatą – žmogų, kuris taisykles perskaito anglų kalba gringams:

Šaltinis: Tango Chamuyo
Prasižengusiems jis įteikia “geltonas korteles”. Surinkusieji tris paprašomi išeiti iš milongos. Jei reikia, jis nebijo ir paprašyti kai kurių žmonių čia daugiau išvis nebeateiti. Kodėl? Nes tango šokėjai nusipelnė aplinkos, kurioje galėtų mėgautis šokiu!

Taigi, jeigu vyksite į Buenos Aires šokti tango, praverstų ne tik ispanų kalbos pamokos, bet ir milongos etiketo žinojimas.

Romoje – kaip romietis.

Buenos Airėse? Kaip argentinietis!

Jums galėtų būti įdomu taip pat: