Tango drobėse – pagaliau!

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: dailė, naujienos

Nedažnai taip nutinka: šiandien iš tango bičiulio Arvydo gavau pakvietimą į jo… parodą! Kadangi tai tikrai neeilinis įvykis visai tango bendruomenei, kviečiu skaitytojus apsilankyti šioje parodoje. (O dar geriau – jos atidaryme). Kodėl – skaitykite kvietime:

arvydo kvietimas

Arvydo Baltrūno tapybos paroda „Tango arba septyni žvilgsniai į šv. Baltramiejų” veiks Vilniaus „Pamėnkalnio galerijoje” 2009 09 08 – 10 03 dienomis.

Parodoje eksponuojami du paveikslų ciklai.

Viename cikle nutapyti Vilniaus Užupio rajono vaizdai, kitame matome tango šokio akimirkas. Šokant tango, susitinkama su muzika, su kitu žmogumi. Kiekvienąkart susitikimas būna skirtingas ir intriguojantis.

Užupio dvasia artima tango dvasiai. Tai intymumas, netikėtumas, praeinančio laiko tėkmės jausmas. Šiuose paveiksluose regime vis tą pačią šv. Baltramiejaus bažnytėlę pastebėtą vis kitu kampu, pamatytą tada, kai medžiai numetė lapus, kai daug melancholijos ir liūdesio. Ir lygiai taip pat tango muzikoje ir šokyje siela ieško panašių išgyvenimų. Užupio motyvuose matome skirtingas nuotaikas, o tango paveiksluose regime vis kitokį jausmą ir to jausmo išraiškos būdą.

Paroda atidaroma rugsėjo 8 d. (antradieni), 18.00 val. “Pamėnkalnio galerijoje” (adresas: Pamėnkalnio g. 1/13, priešais P. Cvirkos paminklą).

Ne svarbiausia, bet gan svarbu ir malonu, kad parodos autorius pagalvojo ir apie šokėjus, kurie milongoje gali šokti tik iki 22 valandos. Klausykite įdėmiai: parodos atidarymo metu ir vėliau šoksime tango. Milonga iki 23 – 24 val.!

O čia mano mėgiamiausias:

ArvydasBaltrnaskvalasuoste2006Drbak
Arvydas Baltrūnas
Škvalas uoste
2006. Drb., akr. 150×150
Šaltinis: Savickas Art Gallery

Jums galėtų būti įdomu taip pat:

  • Parodos uždarymas Tango virusą pasigavusį šokėją pažinsi iš to, kad jis sugeba kiekvienoje netradicinėje erdvėje įžvel...
  • Šokėjos [caption id="attachment_625" align="aligncenter" width="340" caption="Robert Dickerson. "Dancers""][...
  • Memuarai [caption id="attachment_161" align="alignleft" width="130" caption="Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė"][...