UNESCO pasaulio paveldo sąraše – tango!

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: mokslas ir gyvenimas, naujienos

Nuo šiol ne tik Lietuvos kryždirbystė ir Dainų šventės, bet ir Argentinos ir Urugvajaus tango bus UNESCO pasaulio paveldo sąraše!

Šiandien Abu Dabyje, dvidešimt keturi UNESCO Tarpvyriausybinės nematerialaus paveldo komisijos nariai nusprendė suteikti tango šokiui ir muzikai saugomų kultūros šedevrų statusą. “Tango – tai viena tradicijų, kurias būtina išsaugoti žmonijos labui,” – sakoma pranešime.

Yra proga – reikia šokt?

danzon Ši žinia džiaugsmingai sutikta Argentinos sostinėje. Šeštadienį ir sekmadienį Buenos Airių Boedo ir San Juan kvartalų gatvėse grieš tango orkestrai, dainuos Susana Rinaldi, Ruben Rada ir aišku, visą naktį bus šokamas tango!

O aš vis galvoju: Ar tikrai tango reikia “saugoti ir tausoti”? Saugoti po UNESCO globa reikia baublius, Parnidžio kopą ir Vilniaus senamiestį. Bet tango? Juk dabar jis Europoje ir Šiaurės Amerikoje populiaresnis negu savo tėvynėje. Jis tikrai ne nyksta, o tik populiarėja. Ar tikrai jį reikia saugoti? Ir nuo ko?

Ką manot jūs?
Nuotrauka iš: TrekEarth.com

Jums galėtų būti įdomu taip pat:


    Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rentabula/domains/tangobalsas.lt/public_html/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
    Nerasta panašių straipsnių :(