Tango oranžinė

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: literatūra ir menas, mada

Jeigu kalbėtume apie tango kaip spalvą, turbūt visi pirmiausia pagalvotume apie juodą. Dar – apie juodos ir raudonos derinį. Bet tango spalva yra ORANŽINĖ!
morrcon model orange dress

Nuotrauka iš: Glamarella Junk

Truputis istorijos. Argentinos ekonomika sparčiai vystėsi 1880 – 1930 m. Šalis tapo viena iš 10 turtingiausių pasaulyje ir išliko šioje pozicijoje iki penktojo dešimtmečio. Minėtuoju periodu Argentinos grietinėlė turėjo įprotį bent kartą per metus išvykti į Europą. Dauguma turtuolių Londone ar Paryžiuje turėjo antrus namus, kuriuose nuolat lankydavosi vietiniai turtuoliai ir įžymybės. Šiuo laikotarpiu prancūzų kalboje atsirado sparnuotas posakis “riche comme un Argentin” (turtingas kaip argentinietis).

Argentiniečių jaunuoliai pradėjo studijuoti Europoje, jie buvo pirmieji, kurie supažindino europiečius su tango. Geriausiuose Paryžiaus ir Londono namuose būdavo organizuojamos nuolatinės “tango arbatėlės” ir “tango vakarėliai” su tango orkestrais ir tango pamokomis… Europa ėjo iš proto dėl tango. Visi norėjo šokti tango, visi šoko tango!

1913-ieji metai buvo paskelbti tango metais. Pasikeitė ne tik europiečių laisvalaikis, bet ir moterų apranga. Viktorijos epochos suknelės nebetiko, moterims reikėjo aprangos, kuri nevaržytų judesių šokant tango.

Didelės apimties suknelės su krinolinais tapo atgyvena. Jas pakeitė tulpės formos sijonai su skeltuku priekyje, kad galima būtų šokti. Manoma, kad tango kaltas dėl to, kad buvo atsisakyta korsetų. Ir plunksnos skrybėlėse jau užkišamos nebe horizontaliai priekyje, bet vertikaliai, pakaušio srityje, kad netrukdytų šokti partneriui.

Moterims buvo parduodami ne tik “tango batai”, bet ir “tango kojinės”, “tango skrybėlės”, “tango suknelės”, – viskas, ką tik pardavėjai galėjo pasiūlyti madingoms klientėms.

Kalbama, kad vienas garsus mados dizaineris turėjo nemažą kiekį oranžinės medžiagos, kurios niekaip negalėjo parduoti. Nusprendęs medžiagą pavadinti “tango orange”, jis ne tik pardavė savo sandėlio likučius, bet netrukus turėjo užsakyti jos dar ir dar ir dar…

Tango spalva? Oranžinė!
OrangeDressSL

Paveikslas iš: Barbara A. Wood “Orange Dress”

Jums galėtų būti įdomu taip pat:

  • Skonį reikia turėti Leonas Vaitiekus Lenokas.„Tango šokamas dviese“. Ištrauka. Tango – kol kas didžiausias klišių minų l...
  • Zaza Fournier Kai pirmą kartą išgirdau šią daininkę per prancūzų TV5 Monde, supratau, kad darysiu viską, kad tik p...
  • Pradžia SVEIKINU VISUS SU PASAULINE TANGO DIENA! Akimirkos iš įvykusios šventės: aprangos kodas - "nevaržant...