Tango ukrainietiškai

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: reportažai

Tango Balso skaitytojai Halina ir Valentinas lankėsi Kijeve, iš kur parsivežė tango įspūdžių. Paprašiau daugiau apie tai parašyti, ir Halina atsiuntė puikiausią reportažą, kuris, manyčiau, bus naudingas ne tik vykstantiems į Ukrainą. Šis reportažas – pirmasis šio blogo “guest post”, kai pranešimą rašo kitas autorius. (HALINA, AČIŪ TAU!)

Važiuojame į Ukrainą kasmet aplankyti Valentino tėvų. Viena iš kelionės pramogų, tapusi beveik tradicija, – pasivaikščiojimas Marijos parke (Мариинский парк), o šiais metais nuėjome ne tik pasivaikščioti parko alėjomis, bet ir pašokti tango, mat internete radom informaciją, kad šeštadieniais nuo 20.30 iki 23.30 vasaros estradoje („Rakuškoje“) vyksta milongos.

kiev_3650_resize

20.30 buvome vietoje, tačiau milongos – nei kvapo. Neseniai baigėsi kažkoks koncertas, žiūrovai dar neišsiskirstė, o scenoje vaikščiojo pasipuošę orkestrantai. Palaukėme dar apie pusvalandį – nieko. Pagalvojome, kad neteisingai nustatėme „Rakuškos“ buvimo vietą (parkas didžiulis), nusprendėme dar paieškoti, nieko kito panašaus į vasaros estradą nesuradome (Valentinas, užaugęs Kijeve ir nesitikėjo), jau ruošėmės pasukti namų link, kai pamatėme labai „milongiškai“ apsirengusią porą. Nusprendėme grįžti. Ir… aš buvau teisi, jie pasuko link „Rakuškos“, o ten jau grojo tango ir šoko kelios poros. Kai lauke visai sutemo ir užsidegė ryškus estrados apšvietimas, o šokančiųjų padaugėjo, pastebėjau kokios damos pasipuošusios, o vyrai pasitempę (išimtis – vienas vyrukas su šortais ir šlepetėmis).

Mes iš karto nesiryžome šokti, kurį laiką stebėjome. Tuomet supratau ką turėjo omeny Viktorija sakydama, kad Kijeve milongose įdomu, nes šoka daug aukšto lygio šokėjų. O šiaip tarp užtikrintai besijaučiančių ant parketo buvo ir daug pradedančiųjų. Vienu metu pasirodė, kad šoko tiek porų, kiek pas mus per metinę milongą. Damų, žinoma, daugiau. Grojant milongai kai kurios buvo už lyderį. Aš vis spardžiau Valentinui koją, kad pakviestų ką nors pašokti, bet jis, taip ir nesiryžo pašokdinti nei vienos damos.

2_GOR_8444_1

Likus maždaug valandai iki milongos pabaigos DJ sušuko: “Chacarera!“ Į aikštelę subėgo šokėjai, sustojo į dvi linijas: vyrai priešais moteris. Sušoko vieną kartą, po to paprašė dar vienos melodijos, o po to dar vienos. Mums tai buvo naujiena, labai patiko, šokis aistringas ir džiaugsmingas, visi buvo atsipalaidavę ir linksmi. O šalia stovintis užsienietis pasakė: „Flamenco steps!“ Po chacareros ir tango buvo ne toks dramatiškas, ir šokančiųjų veidai ne tokie rimti. Mes sušokome dar kelias tandas ir, nesulaukę „Cumparsitos“ ,sumokėjome į dovanų maišelį po 10 grivinų ir pasukome metro link, nes laukė dar kelionė į užmiestį.

mes

Nusprendėme apsilankyti kitoje milongoje „uždaroje erdvėje“, ten pabendrauti su vietiniais, tačiau planai netikėtai pasikeitė. Iš to, ką matėme ir iš informacijos internete galime pasakyti, kad milongos Kijeve vyksta 3 kartus per savaitę: trečiadienį, šeštadienį ir sekmadienį; per milongą „Rakuškoje“ grojo klasiką (kiek mačiau tvarkaraštyje „nuevo“ stiliui skirta atskira milonga); tandoje dažniausiai 4 kūriniai; šokama uždaroje pozicijoje; dauguma porų daug dėmesio skiria figūroms, bendrai paėmus galima įžiūrėti bendruomenės šokimo stilių (jeigu galima taip pasakyti). Matyt, tai priklauso nuo mokytojų. Dauguma šokančiųjų yra iki 30 metų, nežinau, ar iš tikrųjų ten tik tokio amžiaus jaunimas šoka, ar mes taip užtaikėm, ar žmonės taip jaunai atrodo).

Parketo mokestis, priklausomai nuo milongos vietos, 10 arba 15 grivinų (1 litas ~ 3,1766 grivinų, o 95 markes benzinas kainuoja mažiau dolerio!).

Ir dar drįsčiau teigti, kad Kijeve ko gero Rubenasdar nesilankė!

Nuotraukos iš Halinos ir Valentino asmeninio albumo.

Jums galėtų būti įdomu taip pat:

  • Tango Liepojoje Kuo puikus Latvijos paplūdimys? Patogūs kempingai, neurbanizuota pakrantė ir nuolatinis (ne proginis...
  • Tango mados TangoBlogo autorius - Tomas M., apie kurį kartą jau rašėme, atsiuntė lietuviams skaitytojams (o gal ...
  • Chacarera Kartą buvau vienoje Miuncheno milongoje. Ten, po greitai prabėgusių valandų iki ir po vidurnakčio, n...