Kaip teisingai paruošti matę

Autorius: | Komentarai 29 Komentarai »
Temos: kavinė

Pic0

Įsitikinkite, kad turite visus reikiamus indus matei paruošti: be virusio vandens, cukraus ir matės žolių, reikės specialių indų. Tradiciškai arbata geriama per bombilla (tariama bombižia) – specialų ilgą sidabrinį šiaudą suplotu galu – iš nedidelio džiovinto moliūgėlio – calabaza (kalebasos), daromo iš Lagenaria sicerariaaugalo vaisiaus.

Pic1

Įberkite matės tiek, kad ji užpildytų 3/4 kalabasos tūrio.

Pic3

Paverskite kalebasą taip, kad inde susidarytų kampas,

Pic5

į kurį įstatysite bombižią. Į gilujį kampą įpilkite šalto vandens, kuris nukošiamas išsiurbiant jį per vamzdelį, – skystis išspjaunamas, nes per kartus gerti.

Pic2

Jei norite saldžios matės – įdėkite šaukštelį ar du cukraus.

Pic4

Laikydami kalebasą tiesiai, pilkite užvirusį (bet nebeverdantį) vandenį ir įstatykite bombižią!

Pic6

Truputį palaukę, kol arbata prisitrauks, pripilkite karšto vandens iki pat krašto.

Pic7

Štai dabar galite mėgautis mate. Tik mėgautis reikia mokėti. Matės gėrimas – tai ritualas, primenatis keliaujančią ratu taikos pypkę. Gavę kalebasą nelaikykite jos savo rankose pusvalandį, o leiskite per rankas toliau. Perduokite kalebasą kaimynui tiesiai į rankas.

Jokiu būdu negalima judinti bombižios ir maišyti matės. Vandens pilama nedaug – pora trejetas gurkšnių, kol prisitrauks, reikia truputi palaukti. Pirmasis geria šeimininkas. Po to vėl užpilamas nedidelis kiekis karšto vandens ir kalabasa perduodama kitam. Ritualas kartojamas, kol apeina visus svečius. Matę užpilti galima tol, kol yra skonis. Matė yra kartesnė ir aitresnė negu įprasta arbata, todėl be cukraus ją geria tik tikri vyrai – gaučai.

mattez

Šaltiniai:
wikipedia.org – Arbata
wikipedia.org – Paragvajinis bugienis
sitiosargentina.com.ar/2/el%20mate%20en%20argentina.htm
myweb.uiowa.edu/lklimano/El_Mate_Site/Page3.htm

Jums galėtų būti įdomu taip pat:

  • Kaip paruošti geldeles Norėdami perskaityti straipsnį, spauskite nuorodą Dienraštis "Klaipėda " (2007-02-15) apie tai, kaip...
  • Memuarai [caption id="attachment_161" align="alignleft" width="130" caption="Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė"][...
  • Kaip atsirado tango Mūsuose tango asocijuojasi su klišėmis, dažniausiai - tango šou, kuriuos patys argentiniečiai vadina...