Tango prieblandoje

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: humoras, nugirsta frazė

Argentinietiškas tango – unikalus visomis prasmėmis šokis. Natūralu, kad jį gaubia tirštas, Holivude užgimusių stereotipų ir naivaus europinio įsivaizdavimo, koks “iš tikrųjų mūsų manymu galėtų būti tango”, – rūkas.

Vienas patyręs milonguero iš sėkmingai sugriovė mūsų apipuoselėtus stereotipus, kuriuos susikūrėme ne iš bukumo, o tik dėl to, kad dar niekada mūsų bendruomenės nebuvo aplankęs tikras milonguero iš Buenos Airių.

El farolito

– Nežinau, iš kur atsirado tikėjimas, kad tango šokamas tamsoje, prieblandoje? Tango neturi nieko bendra su tamsiais užkaboriais! Jei nuvyktumėte į Buenos Airių milongas, jūs pamatytumėte ryškios šviesos nutviekstas sales, kuriose žmonės šoka tango.

Prietemoje nepamatysi ir tango kokybės – mažyčių, bet labai subtilių žingsniukų, pėdų judesių, kuriuos norisi stebėti, ir kurie identifikuoja tikrąjį milonguero. Tik esant geram, ryškiam apšvietimui įmanomas cabeceo. Gaila, kad šiuolaikinės milongos (ne Argentinoje) skendi prietemoje, – tokiu būdu moterys netenka galimybės rinktis partnerio, jos priverstos šokti su tais, kurie jas kviečia,- apgailestavo jis.

Tai išgirdę pabandėme milongoje išjungti veidrodėliais apklijuotą besisukantį burbulą, kokius paprastai turėdavome mokyklų diskotekose ir įjungti salėje daugiau šviesų, bet tam reikėjo gauti salės darbuotojo autorizaciją.

– Kai pirmą kartą nuvykau į Šveicariją ir užėjau į vieną milongą, aš išsigandau: negana to, kad ten buvo tamsu, ant stalų išdėliotos degė žvakelės, salėje skambėjo Piazzollos muzika!!!
– pasakojo senasis milonguero.
– Ar… kas nors mirė? – paklausė jis.
– Kodėl?
– Todėl, kad tango nešokamas tamsoje. Ir žvakės milongose neuždeginėjamos kaip bažnyčioje. Ir pagaliau – Piazzolla – jo muzika neturi nieko bendra su tango! Buenos Airėse šokama pagal tango muziką, bet tikrai ne pagal Piazzollą. Tokios muzikos Buenos Airių milongose jūs niekada neišgirsite. Mes jos tiesiog nežinom. Apgailestauju, bet pagal ją Buenos Airėse tango tikrai niekas nešoka…
– Kai tu pasieksi mūsų lygį, tu irgi šoksi pagal Piazzollą – negalėdami patikėti tokiu akibrokštu purkštavo įsižeidę šveivarai.
– Taip, kai aš pasieksiu jūsų lygį, aš šoksiu tango ir pagal Wagnerį, ir pagal Mocartą, – neieškojo žodžio kišenėje portenjo.

Jums galėtų būti įdomu taip pat: