Taigi, atrodo nebūtina būti argentiniečiu, kad galėtum šokti tango?
Tai tik dar vienas mitas, atkeliavęs iš tų laikų, kuomet tango mokytojai buvo dažniausiai po pasaulį keliaujantys argentiniečių šou tango atstovai, ilgą laiką manę turintys monopolinę teisę į tango.
Jeigu Jūs teigiate, kad tango gali šokti kiekvienas, tai ar gali į jūsų seminarą ateiti žmogus, labai norintis, tačiau iki šiol nešokęs tango?
Ar tokiems žmonėms nebus per sudėtinga pajusti tango esmę? Visai ne. Savo seminarą mes suplanavome taip, kad jis būtų naudingas ir visai prieš tai nešokusiam. Mes nesiruošiame užversti savo mokinių krūva teorinių ir praktinių žinių, mums daug svarbiau pamokų kokybė, todėl visuomet stengiamės surasti daugiau laiko praktikai. Praktika kažkuo primena milongą, skirtumas tas, kad tarp porų visuomet vaikšto mokytojas, kuris pasiruošęs padėti iškilus sunkumams ar klausimams. Tokiu būdu mokiniai įtvirtina savo, per tą dieną ar pamokas įgytas žinias ir gauna atsakymus į iškilusius klausimus.
Kaip pradėjote mokyti tango?
Pirmiausia visi klausinėjo Chano, kaip jam taip pavyksta – vesti partnerę lygiai ir švelniai ir prašė pamokyti, o mes norėjome pasidalyti tuo su kitais. Pradėjome mokyti tango dar ir todėl, kad niekas nemokė, kaip kontroliuoti kūno judesius, ko reikia, norint judėti pagal muziką. Tiesą sakant pradžioje turėjome ir grynai egoistinį tikslą – norėjome šokti ne tik dviese, bet ir su kitais partneriais. Bet su kuo gi? Tokių žmonių nebuvo… Taigi, pradėjome mokyti šokti kitus.
Jums galėtų būti įdomu taip pat:
- Pamoka su Rubénu Terbalca Vakar turėjome privačią pamoka su garsiu tango istoriku, šokėju, mokytoju Rubén 'Milonga' Terbalca. ...
- “Tango balsas” – šperose "Tango Balso" straipsnius jau galima rasti ir tarp šperų. Džiaugdamiesi, kad tango tampa akademinio ...
- Diplomas Štai ir baigėsi Rubéno seminaras Vilniuje. Simboliška (?), tačiau buvome pirmieji, kurie atėjome į j...