Kristina groja tango

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: muzika, reportažai

kristina_sediAr įtikinamas pasakojimas “Bandonijos istorijos ištakų beieškant”? Gal būt panašios manufaktūros veikė ne tik Vokietijoje, bet ir, tarkim, Vakarų Prancūzijoj ar Italijoj?

Pasakojimas įtikinamas, nes istoriškai įrodomas. Patį dumplių principą (toks pat galioja ir bandoneonui) išrado Vokietijos vargonų derintojai. Nors bandymų sukurti panašų instrumentą būta ne tik Europoje. Kinai turėjo panašiu principu veikiantį instrumentą šengą, kuris išgaudavo garsus vandens pripiltais vamzdeliais. Žinoma, tarp šių analogijų negalima dėti lygybės ženklo, nors panašumų ir instrumento raidos etapus įžvelgti visgi įmanoma.

Per televiziją rodomoje kapelų šou dažnai galima pamatyti kažką labai panašaus į argentinietišką bandoneoną – lietuvišką bandoniją. Ar šie žavūs instrumentai atkeliavo į Lietuvą iš Vokietijos?

Mūsų bandonija – tai Vokietijos bandoneono “giminaitė”. Lietuviai, būdami labai nagingi, patys pasigamindavo instrumentų.

Sunku įsivaizduoti, kaip “namų sąlygomis” galima pasigaminti instrumentą, “galintį atstoti visą orkestrą”.
Viskas yra įmanoma, jeigu kažko labai trokšti. Na, pavyzdžiui, mygtukus liaudies meistrai pasigamindavo prisipirkę turguje perlamutrinių sagučių, kurias paskui kuopščiai pjaustydavo…

Ar kada rankose laikei bandoneoną?

Ne, ir dar penkerius metus prie jo neprisiliesiu (juokiasi).

O ar kada norėtum išmokti juo groti?

Kaip sakė Piazzolla, “tik beprotis gali pradėti mokytis groti bandoneonu”.

Bijau kad tokia profesionalo diagnozė ne atbaidė, bet greičiau paakino daugelį muzikantų griebtis “šios beprotiškos avantiūros”.

Taip, nors bandoneonu groti ir sunku, jis labai mėgiamas visame pasaulyje. Kai kurie akordeonistai įsigudrina prie registro pridėti iš vielų pagamintą įtaisą. Tuomet instrumento tembras tampa platesnis, akordeono skambesys labai primena bandoneoną.

Puslapiai: 1 2 3

Jums galėtų būti įdomu taip pat:

  • Zaza Fournier Kai pirmą kartą išgirdau šią daininkę per prancūzų TV5 Monde, supratau, kad darysiu viską, kad tik p...
  • Nugirsta frazė [caption id="attachment_100" align="alignleft" width="177" caption="Nestor_Marconi"][/caption] Karta...
  • Bandonija Prieš tapdamas bandoneonu (lietuviškas šio instrumento pavadinimas - bandonija), šis instrumentas tu...