Pamoka su Rubénu Terbalca

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: reportažai

Vakar turėjome privačią pamoka su garsiu tango istoriku, šokėju, mokytoju Rubén ‘Milonga’ Terbalca.
Man buvo kiek baisu. Privačią pamoką (kai visas mokytojo dėmesys skiriamas tik tau) esu turėjusi labai seniai.

Be to, mes buvome pirmieji, kurie ėjo į privačią pamoką dar iki prasidedant seminarui, kuris vyks visą šią savaitę. Ir trečia – o kas, jeigu… tango guru pasakys: “Na, nieko, nieko, vieną dieną, kada nors…” arba – nepasakys nieko?

terbalca_2

Žinojom, kad jis griežtas, reiklus ir neina toliau, kol mokiniai padaro tai, kas sakoma.

Bet nuogąstavimai buvo beprasmiai. Pamoka buvo nuostabi: buvo mokomi tie svarbiausi ir elementariausi dalykai, kurių taip reikia kiekvienam šokėjui, ir kurių neišgirsi madinguose masiniuose seminaruose: svorio pernešimas, ašies laikymas, kontaktas su partneriu, su grindimis (!), apkabinimas, muzikalumas ir t.t.

Ir nors darėm visiškai ne sportinius pratimus, po 20 minučių sušilom kaip po gero “saulės pasveikinimo” jogoje.

Bet įdomiausia dalis buvo pabaigoje. Jis pasakė:

– O šiaip jums labai gerai sekasi. Ne, rimtai, aš netgi nustebęs, kad jums taip natūraliai viskas išeina, jūs pas ką mokėtės?

terbalca_3

O mes (neskaičiuojant ilgų nueitų kilometrų dviese salėje mėnesių mėnesiais su patarėjais veidrodžiais)… nesimokėm… pas nieką.

Nes norėtųsi mokytis tik pas tokį, kaip Rubénas.
O tokio Lietuvoje nėra.
Ir Europoje nėra.
Yra tik Buenos Airėse.
Bet jis toks tik vienas!

Štai kodėl buvo kiek nedrąsu pradžioje, bet nepaprastai smagu pamokos pabaigoj! Gauti tokį įvertinimą iš tokio Mokytojo – didelis akstinas tobulėti ir tikėti tuo, kas tikra, apčiuopiama, nesuvaidinta. Arvydas ir Rita, stebėję mūsų pamoką, sakė, kad pamatė akivaizdžią pažangą.

Ir nors teko laukti 10 metų, kol į Lietuvą atvyks toks tango Mokytojas, aišku viena – jeigu atvažiavo Terbalca, atvažiuos ir kiti. Visą šią savaitę Mokytojų namuose vyks tango seminaras – pamokos pradedantiesiems ir pažengusiesiems. Jau minėjau, kad Rubénas Terbalca, turintis ir lietuviškų šaknų, yra tango istorikas. Lietuvos šokėjams jis dėstys ir tango istorijos paskaitą, iliustruotą vaizdine ir garsine medžiaga. Tango bendruomenė, suprasdama šios pamokos reikšmę SUBSIDIJUOJA renginį, kad kuo daugiau žmonių susipažintų su tango kultūra (paskaitos kaina žmogui 5 Lt). O tiems, kas nori būti tango mokytojai ar domisi pedagogika, skirtos tango dėstymo metodikos pamokos. Seminaro programą rasite tango bendruomenės tinklapyje.

Visoj jūtiūbėj radau tik vieną video su Rubénu, kurį rekomenduoju pasižiūrėti. O beje, nepaminėjau svarbiausio – Rubénas šoka tango milonguero, tą kuris neskirtas eksportui ir kurio nepamatysite jokiose “arenose” ir “rūmuose”, bet kurį galima pamatyti tik Buenos Airių milongoje. Jūs tik pažiūrėkit, ką jis išdarinėja ir kaip į tai reaguoja publika:

Kadangi pamoka ir pažintis yra išties vertinga, pažadu įdomių perliukų, kurie tikiuosi sudomins ne tik tango šokėjus.

Jums galėtų būti įdomu taip pat: