Aistros ir nostalgijos sostinė – Buenos Airės

Autorius: | Komentarai 15 Komentarai »
Temos: reportažai

Buenos Airės — anaiptol ne spalvų margumynas, kur knibžda indėnų ir metisų palikuonys. Čia tarp įstaigų ir parduotuvių zuja kvepiantys, išsipuoselėję vyrai ir nerūpestingos, kelnėtos, be lašo makiažo, tačiau tik ilgaplaukės moterys. Jokiu būdu argentiniečiui nesakykite, kad jis gyvena Lotynų Amerikoje.

panorama_plaza_9_de_julio_800

Visi keliai per Buenos Aires

Argentiniečiai labai stengiasi atrodyti civilizuoti ir europietiški. Dėl to neretai pašiepiami. Koks yra tipiškas Argentinos sostinės gyventojas? Anot populiaraus aforizmo, tai italas, kalbantis ispaniškai, kuris elgiasi kaip prancūzas ir nori būti anglas. Argentinos sostinės telefonų knygoje greta Lopez’ų ir Garcia’ų rikiuojasi ir italų, arabų, žydų (antra pagal dydį žydų bendruomenė pasaulyje po Niujorko), ukrainiečių, anglų, lietuvių, lenkų pavardės. Buenos Airės — tikras kultūrų katilas, kur akivaizdūs globalizacijos padariniai: centrą užtvindžiusios interneto kavinės, garsiausių pasaulio kompanijų atstovybės, gyventojai — užjūrius apkeliavę kosmopolitai.

Tačiau kelionės į užsienį — praeities prabangos likučiai. Kai Argentinos pesas buvo lygus JAV doleriui, tolimas keliones sau galėjo leisti net vidurinioji klasė, dažniausiai pasirinkdavusi Ispaniją, Italiją ar Majamį. Pagulėti paplūdimyje traukdavo į geriausius Brazilijos ir Karibų kurortus. Prieš pusantrų metų Argentinos nacionalinei valiutai nukritus iki trijų pesų už dolerį, kelionių maršrutai gerokai sutrumpėjo. Tačiau dabar pelną skaičiuoja vietos turizmo pramonė — jai praėję metai yra geriausi per pastarąjį dešimtmetį.Nenuostabu — į Argentiną plūsta ir užsieniečiai, nes, be Buenos Airių, dar yra laukinė Patagonija,gražiausi pasaulyje Iguasu kriokliai, civilizacijos nepaliesti “surūdiję” Andų kalnai…

Buenos Airių gyventojų skaičius siekia 10 milijonų, o tai maždaug trečdalis Argentinos. Gyvas, skubantis pustuštės šalies megapolis, kur antrą valandą nakties ausys spengia nuo triukšmo. Jei tai savaitgalis, teks pastovėti ir automobilių spūstyje, nes neseniai baigėsi vakarienė, koncertas ar atsidarė diskotekos. Čia vairuoti — tikras košmaras: kas pirmesnis — tas gudresnis. Nelaimingi atsitikimai kelyje — dažniausia argentiniečių mirties priežastis.

Puslapiai: 1 2 3 4 5

Jums galėtų būti įdomu taip pat: