Hatha Yoga? Hatha Tango!

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: psichologija

Žmonės su itin aktyviomis čakromis sutinkami gana retai. Dažniausiai žmogus renkasi, kokiu būdu apsikeisti energija. O kadangi tango yra porinis šokis, energijos sąveikos pobūdis labai priklauso nuo to, kaip partnerių sistemos prisitaiko viena prie kitos. Ir jeigu viskas vyksta sklandžiai, tuomet ir įvyksta didysis stebuklas. Tango tuo ir ypatingas, kad leidžia mums sukurti gilų energinį kontaktą su pačiais įvairiausiais žmonėmis.

Įdomu tai, kad kiekvienas šokėjas tobulėdamas praeina keletą tam tikrų stadijų, kiekvienoje iš jų naudodamas atitinkamą energetiką. Pradžioje jis jaučia neryžtingumą (1), vėliau šokio jausmingumą (2), vedimo džiaugsmą (3), kartu jaučia švelnumą (4), ir t.t. Atėjus tam tikram momentui kai kurie sustoja, sakydami, kad jau surado tai, ko ieškojo. Kiti eina toliau.

Šokio energetika ypač matyti mokytojų šokyje. Juk mokytojai mus moko ne tik žingsnių ir technikos, bet ir perteikia savo šokio energijos suvokimą. Vienas šokyje naudoja savo seksualinę energiją, kitas – vedimą ir paklusnumą. Trečias privers jus jausti. Štai kodėl mes turime savo mylimiausius mokytojus. Tai – žmonės, kurie jaučia gyvenimą taip kaip mes. Mokytojai gali prieštarauti vienas kitam. Tai visiškai normalu, tiesiog reikia pasistengti suprasti, kodėl jie tokie ir kodėl jų tango būtent toks.

Energinis bendravimas šokio metu

Čakros – ne vienintelis energinės sąveikos aspektas poroje. Prisiminkite patį apkabinimą: partenriai liečiasi rankomis, kūnu. Energijos apsikeitimo požiūriu tai pats optimaliausias būdas, kai susijungia dvi energijos sistemos.

Energijos tėkmė išsyk neatsiranda. Tai įvyksta su pastoviu partneriu, ir tai ne visuomet. Tam reikia laiko. Štai kodėl tango protokolas neleidžia sušokti tik vieno šokio. Vieno šokio nepakanka, kad atsirastų energinis ryšys.Tandos metu šis ryšys kinta tiek stiprumo, tiek kokybės atžvilgiu, todėl išskirti kokius nors dėsningumus būtų sudėtinga. Tačiau yra viena būtina išlyga. Norint pasiekti aukštą energijos lygį, reikalinga didelė vidinė koncentracija.

Koncentraciją svarbu derinti su žingsniais. Tai dar vienas svarbus energijos kaupimo momentas. Energija kaupiasi, kai jau koncentruojamės žingsniui, nors žingsnio dar nėra. Žinoma, tai susiję su fizine energija, reikalinga žingsniui atlikti, tačiau tai skirtingi dalykai. Žingsnio metu energija išeikvojama, todėl žmonės, nesustodami atliekantys žingsnius, energiją tiesiog praranda. Jų energija labai primena tuščiai dirbantį motorą. Ne veltui tango muzikoje tiek daug progų padaryti pauzę. Svarbu ne tik sustoti, bet ir sušokti šią pauzę!

Energijos tėkmei reguliuoti jogai naudoja kvėpavimą ir vizualizaciją. Tai negalioja tango šokyje, kadangi kvėpavimo sinchronizavimas įvyksta automatiškai. Jei viskas gerai, kvėpavimas tampa nepastebimas. Sąmoningas energijos tėkmės reguliavimas – ganėtinai įtartinas užsiėmimas. Jeigu viskas gerai, ji atsiras, o jeigu kas nors blogai – taip koncentruojantis galima sau tik pakenkti. Ši energijos tėkmė yra greičiau tango pasekmė, nei tango tikslas. Tango tikrai pažadins šią energijos tėkmę, – štai kodėl daugelį mūsų tango veikia kaip narkotikas!

Šaltinis: http://tangoman.narod.ru/taooftango.htm
Nuotrauka iš www.todotango.com
Iliustracija iš https://secure.hosts.co.uk/~crystalneeds.co.uk/chakra.html
Daugiau apie čakras skaitykite: http://www.yogajournal.com/newtoyoga/seventh1.cfm

Puslapiai: 1 2 3

Jums galėtų būti įdomu taip pat: