Hatha Yoga? Hatha Tango!

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: psichologija

00002Pastaruoju metu pažįstu vis daugiau žmonių, žinančių, kas yra čakros, postringaujančių apie Šambalą ir painiojančių tantrizmą su dzen-budizmu.

Kioskų ir knygynų lentynos lūžta nuo ezoterinės literatūros. O juk išvertus iš graikų kalbos, ezoterinė literatūra reikštų “slaptą”, “sakralinę” literatūrą, skirtą tik išrinktiesiems, t.y. tokią, kuri jokiu būdu negalėtų būti populiari.

Kadangi šiuo metu egzistuoja tiek daug visokios pseudoezoterinės profanacijos, nusprendžiau, kad dar vienas straipsnis šia tema nepakenks mano karmai.

Jūs tikriausiai ne kartą matėte, kaip žmonės 8 val. ryto išsiskirstydavo po 11 valandų trukusios milongos ir juokaudami atsisveikindavo: “iki pasimatymo 12 val.!”, o po to vėl susitikdavo 12 val. ir vėl šokdavo tango? Kuo daugiau šoki – tuo daugiau jėgų. Man visuomet būdavo keista, kodėl tango niekas nenagrinėjo energiniu požiūriu? Įdomu, ką apie tai pasakytų indų jogas, pamatęs dvi dešimtis glaudžiai apsikabinusių porų, medituojančių pagal tango muziką?

Čakros

Remiantis jogų terminologija egzistuoja septyni fizinio kūno energijos centrai, kurie sanskrito kalba vadinami: muladhara, svadisthana, manipura, anahata, visuddha, ajna, sahashara.
Nežinau kaip jums, bet man juos ištarti labai sunku. chakraNemanau, kad juos būtina įsiminti. Mes kalbėsime apie čakras vadindami jas numeriais.

Pirmoji čakra yra ties stuburo pradžia,
antroji – genitalijų srityje,
trečioji – bambos srityje,
ketvirtoji – saulės rezginio srityje,
penktoji – kaklo, gerklės srityje,
šeštoji – tarp antakių,
septintoji – truputį aukščiau pakaušio.

Jogos sistema sako, kad šiuose centruose kaupiasi žmogaus psichinė energija. Pro šiuos komunikacijos vartus energija įeina ir išeina. Čakrų pagalba energiškai bendraujama ne tik su išoriniu pasauliu, bet ir su kitais žmonėmis.

Kiekvienas šią energiją jaučia skirtingai. Daugelis šią energijos tėkmę jaučia fiziškai, bet kadangi tokių laimingųjų yra nedaug, “mokytojai” sugalvojo šimtus paaiškinimų, kaip visa tai turi atrodyti iš tikrųjų. Praktika rodo, kad geriausia, kol jūs dar nieko nepajutoje, niekuo ir netikėti. Bus pigiau.Kiekviena čakra žmogaus kūne atitinka tam tikrą energijos veiklos pobūdį.

Pirmoji susijusi su žmogaus saugumu ir baime.
Antroji yra seksualinės energijos buveinė.
Trečioji – valdžios ir jėgos centras.
Ketvirtoji atsako už “širdies reikalus” ir visas emocijas.
Penktoji susijusi su kalba, bendravimu, informacijos perdavimu ir įsisavinimu, o taip pat garantuoja ryšį su kitomis aukštesnėmis čakromis.
Šeštoji susijusi su protu, aiškeriagyste ir kūryba.
Septintoji atsako už antgamtines galias.

Šiuose energijos centruose esanti energijos kokybė ir kiekybė lemia žmogaus psichinę, emocinę ir fizinę būklę. Žmogaus kūne esanti energija nuolat juda. Jeigu organizmas sveikas, energija visuomet teka stuburu nuo pirmosios iki septintosios čakros aukštyn, o po to krūtine ir pilvu leidžiasi žemyn. Jogos tikslas – užtikrinti šios energijos tėkmę žmogaus organizme.

Puslapiai: 1 2 3

Jums galėtų būti įdomu taip pat: