Kartą Vokietijoje teko gyventi hostelyje, kurio kiekvienas kambarys vietoj numerių turėjo originalų pavadinimą. Tie pavadinimai buvo parinkti ne atsitiktinai, o tematiškai – pagal tam tikrą pasaką ar jos herojų. Įdomiausia (?), kad tie numeriai, t.y. pavadinimai buvo skaitomi, rašomi ir skelbiami tik gimtąja vokiečių kalba.
Jei nemokėčiau vokiečių kalbos, maldaučiau, kad man duotų raktą ne nuo kambario su vaizdu į sodą, o nuo kambario su pavadimu “Pinokis”.
Tarptautiniai pasakų herojai užsienio turistams buvo dar kažkiek simboliškai ištariami, kad neverbalinės transkripcijos būdu galima būtų paprašyti savo kambario rakto, grįžus į hostelį vėlai naktį. Bet tokių raktų visiems neužteko… Ir kai prasidėjo brolių Grimų pasakų motyvais užvadinti kambariai, tokie kaip “das tapfere Schneiderlein” (drąsusis siuvėjėlis) arba “Rapunzel” (katilėlis)… vertėjo prireikė daugiau. Daug daugiau. Idėja, aišku, graži, bet jeigu ieškant savo kambario tenka vadovautis patvirtintu evakuacijos planu, tai nekas, nekas.
Šį atvejį prisiminiau, kai internete aptikau analogišką, bet vykusį pavyzdį – Hotel Legado Mítico Buenos Airėse. Čia visi kambariai dedikuoti tam tikrai Argentinos istorinei ar virtualiai asmenybei, kurios nežinoti tiesiog neįmanoma, net jeigu tu nesi argentinietis: čia gali gauti ir Evos Perón ir animacinės herojės Mafaldos vardu pavadintą kambarį. Žinoma, su atitinkamu, asmenybę ir jos aplinką atspindinčiu interjeru:
Čia Carloso Gardelio kambarys. Manyčiau, kad kiekvienam tangomanui būtų smagu miegoti tokioje aplinkoje grįžus iš milongos paryčiais. Bet ir kambariai, susikalbėjimo patogumui irgi pavadinti ne pagal pasą, o metaforomis. Todėl Gardelio kambarys vadinamas “El tanguero“.
Evos Perón kambarys – “La primera dama”, Che Guevaros – “El idealista” ir t.t. Negana to, kiekvienas kambarys turi savo istoriją, o tiksliau čia pateikiama trumpa istorinės asmenybės, kurios vardu pavadintas kambarys, biografija. Taigi, jeigu jums pavyks gauti “La arrabalera”, gyvensite vienos garsiausių tango dainininkių – Titos Merello kambaryje:
Jums galėtų būti įdomu taip pat:
- Aistros ir nostalgijos sostinė – Buenos Airės Buenos Airės — anaiptol ne spalvų margumynas, kur knibžda indėnų ir metisų palikuonys. Čia tarp įsta...
- Kodėl “Tango Balsas”? Kai 2001-aisiais kartu su idėjine tango skleidėja Laima sukūrėme pirmąją lietuvišką tango "interneti...
- Atgal prie ištakų Vyksta atranka į viešbučio administratorius. Klausimas kandidatei: - Ar pasitaikė tokių atvejų, kai ...