Tango Río de la Platoje

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: istorija, muzika

Tango istorijoje dominuoja Argentina. Kartais – Paryžius. Bet Urugvajus pernelyg dažnai nuvertinamas kaip tango tėvynė, todėl šis straipsnis – maža duoklė šaliai, kurioje gimė pats žymiausas pasaulyje tango – “Cumparsita“.

Viena kultūrinė erdvė

zemelapis_sTango kaip muzika ir kaip šokis nepriklauso jokiai šaliai, jokiai tautai. Tiksliau pasakius, tango yra Río de la Platos simbolis. O kas yra toji Río de la Plata?

Visų pirma, tai – didžiulė upė, sujungusi kitas dvi – Paranos ir Urugvajaus upes. Antra, tai – geografinė erdvė, apimanti Urugvajaus ir Argentinos – Buenos Airių, Santa Fe, Entre Rios – provincijas.

Ir, žinoma, tai yra kultūrinė erdvė, jungianti dvi tautas, turinčias tas pačias šaknis, daugiausia sukurtas imigrantų, kalbančias ta pačia kalba, nežiūrint kai kurių tarimo ar dialekto skirtumų, ir puoselėjančias tas pačias vertybes, nepaisant istorinių ir politinių šalių sąlygų.

Tango užgimė šioje kultūrinėje erdvėje paskutinįjį 19-ojo amžiaus ketvirtį, ir niekas šiandien negalėtų pasakyti nei nei dienos, nei valandos, kada tai įvyko, nes tai – nuolatinio istorinio ir sociologinio proceso rezultatas.

Jeigu kalbėsime rimtai ir atsakingai, nei Argentina, nei Urugvajus neturi jokios teisės į autorines tango teises. Bet abi šalys, įsikūrusios abipus Río de la Platos krantų, dėl tų pačių priežasčių gali save laikyti tango tėvynėmis. Tango užgimė dviejuose miestuose-uostuose prie upės, kuri savo dydžiu galėtų prilygti jūrai.

Puslapiai: 1 2 3

Jums galėtų būti įdomu taip pat:

  • Aistros ir nostalgijos sostinė – Buenos Airės Buenos Airės — anaiptol ne spalvų margumynas, kur knibžda indėnų ir metisų palikuonys. Čia tarp įsta...
  • Tango himnas "Kodėl kiekviena milonga baigiasi "Cumparsita"?" - manęs paklausė Vida. Tikrai, milongoje paprastai ...
  • Kaip atsirado tango Mūsuose tango asocijuojasi su klišėmis, dažniausiai - tango šou, kuriuos patys argentiniečiai vadina...