Tango himnas

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: istorija

“Kodėl kiekviena milonga baigiasi “Cumparsita”?” – manęs paklausė Vida. Tikrai, milongoje paprastai laikomasi tradicijos, kad nuskambėjus “Cumparsitai” visi be žodžių supranta, kad milonga baigėsi ir laikas eiti namo. Ir jokių ten “auklėtojaaaaaa, galima dar vieną šokį?” ar pan.

Cumparsita

“Cumparsita” – vienas žymiausių, o tiksliau pasakius pats žymiausias ir lengviausiai atpažįstamas tango visame pasaulyje. Visuomet, jei tik reikia pacituoti tango (ar situaciją, kurioje jis galėtų užsimegzti), dažniausiai griebiamasi šios melodijos, nesvarbu kas tai būtų – “Na palauk!” devyniolikta serija ar “Džiaze – vien merginos”.

Šį tango (pradžioje sumanytą kaip maršą) 1917 m. sukūrė dvidešimtmetis teisės studentas Gerardo Humberto Matos Rodríguez (1897-1948) Motevidėjuje (Urugvajus) vykstančiam užgavėnių paradui, kuriame turėjo dalyvauti su studentų brolija.

Šis tango išpopuliarėjo, kai argentinietis Pascual Contursi parašė jam žodžius ir jį įdainavo Carlosas Gardelis. Nuo to karto Urugvajus ir Argentina nepasidalina šio tango.

“Tai ne argentinietiškas, tai – urugvajietiškas tango! Jis toks argentinietiškas kaip ir jūsų Maldyvų salos!”,

– mina ant nuospaudos urugvajiečiai. Argentiniečiai atrėžia:

“Jei ne gabūs Argentinos menininkai, kurie jį patobulino, niekam jūsų užgavėnių maršas nebūtų įdomus”.

Dar kiti diplomatiškai vadina šį kūrinį el tango argentino-uruguayo, siekdami išvengti politiškai nekorektiško el tango argentino.

Kartą Matos Rodríguez’ui buvo pasakyta:

“šis kūrinys gal ir yra urugvajietiškos kilmės, bet kadangi žymiausio pasaulyje tango žodžius sukūrė argentiniečiai, jį reikėtų laikyti argentinietišku”.

Į tai Matos Rodríguez’as atsakė:

“Ką gi, tuomet ir grokite savo žodžius!”.

Be abejonės, “Cumparsita” – pats žymiausias ir pats svarbiausias tango.
Tai – tango himnas.
Štai kodėl dažniausiai milongos baigiamos šiuo kūriniu.

Daugiau apie tango užuomazgas ir konkurenciją tarp Argentinos ir Urugvajaus (aš tik bandau įsivaizduoti, kas dedasi stadionuose, kai susitinka tų šalių nacionalinės rinktinės!) skaitykite Tango Balso tinklapyje: Tango Río de la Platoje

Jums galėtų būti įdomu taip pat:

  • Tango Río de la Platoje Tango istorijoje dominuoja Argentina. Kartais - Paryžius. Bet Urugvajus pernelyg dažnai nuvertinamas...
  • Tango ir pinigai [caption id="attachment_316" align="aligncenter" width="550" caption="Indėnai iš Rio de la Platos. I...
  • Šiandien prieš 74 metus Kolumbijos mieste Medelline aviakatastrofoje žuvo Carlosas Gardelis. "La Voz del tango" (tango balsa...