Milonguera incognita

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: psichologija

Partnerė – tai pats brangiausias žmogus tavo gyvenime, na, bent jau artimiausias 4 minutes. Kad ir kaip banaliai skambėtų, geras partneris visuomet šoka JAI, tai moteriai, kuri dabar šalia jo, kad suteiktų jai malonumą. Tai galima daryti skirtingais būdais. Žinoma, kiekviena partnerė yra unikali, tačiau net ir formaliai galima jas suskirstyti į klases, tipus, porūšius.

Artistė

012Šios moterys labiausiai mėgsta, kad jas rodytų milongose. Tai matyti iš to, kaip jos pagyvėja nuo aplinkinių žvilgsnių. Dažniausiai tai – merginos, turinčios artistės gyslelę, negana to, gamtos apdovonotos pavydėtinu temperamentu. Jos pašaukimas – scena. Ji – žvaigždė. Ji turi švytėti. Ir geras partneris suteiks jai šitą malonumą net ir negyvenamoje saloje.

Aistringoji

Bet kuris partneris, pažadinęs tokią partnerę nors kartą gyvenime, gali teigti: “tango – geriau nei seksas”. Tai – aistros sūkurys, temperamento ugnikalnis, nes ji svaiginanti, uždeganti, sukrečianti, žavinti… 003 Tik gaila, kad tokios partnerės nemėgsta mokytis technikos. O apie pusiausvyrą turi tik miglotą suvokimą.

Vedančioji

Vargas. Bėda. Jigu ji nori vesti – tegu veda. Tik ne tave. Ir tik ne čia. Na bent jau ne dabar. Jeigu tu norėtum, kad tave vestų, būtum pakvietęs vyrą. Nežiūrint to, kad geras partneris paprastai moka būti vedamas. Šiuo atveju svarbiausia iš anksto susitarti. Jeigu nepavyks, teks imti situaciją (t.y. partnerę) į savo rankas ir parodyti jai tikrą, valingą vedimą. Įspėju: 90% duoda pradžioje suprasti, kad joms tai nepatinka.

Muzikalioji

Įdomu, kodėl ji neliko muzikos mokykloje? Nesvarbu, ar ji barškino klavišais, virpino stygas ar skambino trikampiu penktąją Beethoveno simfoniją, svarbu, kad dabar ji jaučia muziką daug geriau nei bet kuris iš jai prieinamų partnerių, ir su tuo galima tik susitaikyti. Be muzikalumo tango šokyje ji labiausiai vertina nuotaikų kaitą ir ilgas jausmingas pauzes adagio (jei nežinai, ką tai reiškia, paklausk jos).

Madingoji

005

Ją lengvai atpažinsite iš įstrižo kirpimo sijonuko iš “Mango”, juodos apgludusios palaidinukės iš “Zara”, tinklinių kojinių iš “Wolford”, išraiškingų batelių ilgomis nosimis ir atvirais galais iš “Gino Rossi”. Sprendžiant iš visko, bateliai nelabai tinka šokiams. Galbūt tuo galima paaiškinti faktą, kad trečią kartą tokios mergaitės į milongą nebeateina.

Švelnus, pūkeli, ar žinai…

006

Jai svarbiausia – intymi erdvė poroje, artumas ir jausmingumas.
Labai gerai šoka glaudų tango, puikiai laiko kontaktą krūtine. Skirtingai nuo aistringosios, švelnioji partnerė žino, kad tikroji aistra – tai vos pastebimas lietimas. Ranka ant partnerio peties šokio metu lėtai artėja prie jo kaklo, žavi nosytė atsiremia į partnerio ausį ir kiekvienas kaklo centimetras jaučia jos netolygų alsavimą, kartu su jos besikilnojančia, prigludusia krūtine… Stop. Atleiskite, užsisvajojau.

Pasiklydusi vertime

007Vargšas sutvėrimas, kuriam tiesiog nepasisekė su mokytojais ar pirmaisiais partneriais. Padorios technikos jos niekas nemokė, užtat privertė mokytis žingsnių. Rezultatas – visiška panika bandant atsiriboti nuo nuzulintos salidos. Kartais tokios partnerės nepraleidžia progos sugrąžinti šokio į jai įprastas vėžes: “parodyk man, kaip tai daroma?” Užmuškite tą partnerį, kuris to imsis. Neatiminėkite duonos iš mokytojų! Veskite ją tik paprastais žingsniukais ir apipilkite ją komplimentais. Tegu žino, kad į kryžių ji visada atsistoja tiesiog nepakartojamai!

Patyrusi balininkė

“Tango – tai du žingsniai atgal, tada – šose, promenada… Negi tu to nežinojai?” Kartais tenka išgirsti ir tokių “perliukų”. Ačiū Dievui, ne per dažniausiai. Balininkės paprastai nuostabiai dirba klubais, kai reikia ir kai nereikia.
002 Linkusios į teatrališkumą ir snobizmą. Jas gelbsti tik tai, kad mergina, vieną kartą patekusi į geras, stiprias ir švarias tanguero letenas ir paragavusi tikrojo tango, labai gerai jį įsisavina ir pamiršta visa aukščiau pasakytą. Tuomet ji jau nebe Ex Balininkė, milongoje ji tampa Milonguera.

Prieinama

Taip. Tai – būtent tai, apie ką jūs dabar pagalvojote. Požymių neaprašinėsiu. Tuo užsiima kiti leidiniai. Didžiam nusivylimui, tango pasaulyje jos ilgam neužsilaiko.

Medinė

Galima tik stebėtis, su kokiu užsispyrimu ji vaikšto į milongas, tikriausiai tam, kad partneriai perneštų jos kojas. Muzikos negirdi, nesiduoda vedama, žvilgsnis indiferentiškas, jos populiarumo tarp partnerių paslaptis – kol kas dar neišaiškintas fenomenas.

Mis Tango Visata

010Pažvelgus į ją iš karto tampa aišku, kad nei vienas iš čia esančių diedų nevertas net prisiliesti prie jos. Labai tikėtina, kad neblogai šoka išmoktos choreografijos sąskaita. Įdomiausia prasideda tuomet, kai šį sutvėrimą pavyksta prijaukinti. Ji gali būti ir aistringa, ir švelni, ir žaisminga, ir artistiška. Laikas, sugaištas šios užsispyrėlės sutramdymui, atsipirks su kaupu. Būna, kad po šia kauke slepiasi šalta tuščiagarbė būtybė, bet tai reti atvejai.

Atsiduodanti

“Algi, aš visa jūsų…” – jos devizas. Jeigu jau atsiduoda, tai visu kūnu. Pakimba ant partnerio, palikdama jį vieną su klausimu: “ir ką gi man su šituo džiaugsmu daryti?” Neparodys iniciatyvos net pridėjus pistoletą prie smilkinio, tačiau nuostabiai leidžiasi vedama. Ir mėgsta pailsėti ant stipraus peties milonguero pozicijoje.

Dalykiškoji

008Jai tango – tai hobis. Griežtas, elegantiškas aprangos stilius. Visuomet avi patogius, gražius, bet svarbiausia – nepriekaištingai švarius šokių batelius. Jai tango – tai kita realybės erdvė, į kurią ji gali panirti stačia galva, aišku, prieš tai suderinus dienotvarkę. Rekomenduojama: truputis tikros meilės lygiai 4 šokiams ir intelektualus pokalbis už staliuko vietoj deserto. Garantuojamas tikras malonumas tiek vienu, tiek kitu atveju.

Ištekėjusi

Ko jai reikia – žr. “Dalykiškoji”. Jai tango – tai poilsis. Žinomi atvejai, kai vyrai taip pat buvo įtraukti į šią avantiūrą. Sutikite, geriau matyti kaip vyras šoka milongoje, negu tikrinti apykaklę ieškant lūpų dažų žymių.

Dar neištekėjusi

004Saugokis! Jos akyse galima lengvai perskaityti klausimą apie tavo naudingą gyvenamąjį plotą ir pajamų deklaraciją. Tango pasaulyje ilgai neužsibūna. Matyt, neranda savo svajonių jaunikio. Visi kažkokie nenormalūs.

Viešnia

009Tai paprasta milonguera, turinti vieną įdomią savybę: kol kas ji nešoka. Tiesiog ji mano, kad ji nemoka. Tačiau tokiam patyrusiam tanguero kaip tu, tai – ne kliūtis. Svarbiausia jos nešokiruoti, būti su ja labai atsargiam ir taktiškam ir jokiu būdu nemokyti jos! Vis dėlto pirmasis kartas. Paprasčiausi žingsniukai, impozantiška poza šokio pabaigoje, na, kuo tu blogesnis už Al Pacino?

Tylūs vandenys

011Jeigu su viešnia tu žinojai, į ką tu veliesi, tai su kitų mokyklų atstovėmis geriau nerizikuoti, kol pamatysi, kaip ji šoka. Tuomet priskyręs ją kokiam nors porūšiui, gali pulti į mūšį. Jeigu ji pirmą kartą atėjo į milongą, jai tikriausiai bus labai malonu, jeigu ją pristatys.

Sugrįžki, jaunyste!

Vaikai užaugo, vyras dirba, ir štai akys užkliuvo už įdomaus skelbimo… Dažnai būna, kad šokti tango ateina pagyvenusios damos. Būkite gailestingi. Joms reikia tik trupučio dėmesio.

Žaismingoji

013Ją nepaprastai lengva vesti, jos gerai laikoma pusiausvyra leidžia jai daryti papuošimus būtent tada, kai to reikia. Ji šoka truputį prisimerkusi, o akių kampučiuose šmėkščioja žaismingos ugnelės. Jeigu jūs atpažinote nors vieną minėtą bruožą, žinokite, ji mielai interpretuos muziką, sukurdama iš to mažą spektakliuką. Skirtingai nuo aistringosios, kuri visas savo pastangas nukreipia į žiūrovą, žaismingoji savo dėmesį skiria tik savo partneriui. Tai jūsų, ir niekieno kito dialogas. Rekomenduojamas atviras apsikabinimas ir visas žinomas papuošimų ir prilaikymų arsenalas.

Žinoma, viskas vystosi, keičiasi. Milongos metu partnerės nuotaika gali visiškai pasikeisti, ir netgi keletą kartų. Ji gali būti labai sudėtingo charakterio ir atitikti net keletą tipų vienu metu. Mes galime tik pradėti studijuoti didžiąją šalį pavadinimu Milonguera Incognita. 001Kai kurie iš tipų dar laukia tyrimų. Dovanokite partnerei šokį, kuris privers ją atsiskleisti ir pražysti. Šis šokis suteiks jai džiaugsmo. Atminkite, kuo daugiau atiduodate, tuo daugiau gaunate. Sėkmės jums! Gero tango visiems!

Copyright © Jakov Gan 2001
Šaltinis: http://tangoman.narod.ru
Iliustracijos: Kris Hotvedt

Jums galėtų būti įdomu taip pat:


    Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rentabula/domains/tangobalsas.lt/public_html/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
    Nerasta panašių straipsnių :(