Apie pastovios partnerystės žalą tango šokyje

Autorius: | Komentarai 34 Komentarai »
Temos: psichologija

“Daugelyje interneto forumų argentinietiško tango šokėjai dažnai kalba apie tai, kad nuolat šokti su ta pačia partnere yra
Sally-Poter– neteisinga,
– nepageidaujama,
– neleistina,
– nekorektiška. Kodėl?”
(iš skaitytojo laiško). Panagrinėkime papunkčiui.

1. Neteisinga

Kai šokate su nuolatiniu partneriu, iškyla didelė pagunda prisitaikyti prie jo šokio trūkumų ir pritaikyti savo trūkumus prie jo. Tokios poros dažnai (tiksliau, labai dažnai) jau nebegali šokti su kitais partneriais. Jiems nepatogu, neįprasta, nejauku su kitais, todėl jie vėl grįžta prie savo senų partnerių.
Kadaise aš tai patyriau savo kailiu. Esu visiškai įsitikinęs, kad yra žmonių, kuriems tai negresia, tačiau aš pastebėjau greitą savo regresą. Dar blogiau yra tai, kad šis regresas yra užslėpto pavojaus, kadangi pajuntamas ne iš karto. Atrodytų, kaip nuostabu, štai pagaliau suradau partnerį/ę, su kuriuo/ia iš tiesų smagu šokti. Tačiau tai tik iliuzija! Geras šokėjas gali šokti su bet kuria savo lygmens partnere.
Be to, yra dar vienas svarbus aspektas. Partnerė pripranta prie partnerio daromų figūrų ir jam jau nebereikia stengtis aiškiai vesti.

Moters komentaras: kai partnerė pripranta prie jo daromų figūrų, šokis pasidaro nuspėjamas, o pats tango – neįdomus. Dažniau keiskite šokio partnerį, jei nenorite kad jūsų tango būtų panašus į pašildytą vakarienę!

2. Nepageidaujama

Senas aforizmas bylo: kai akiratis susiaurėja iki taško, žmogus šį tašką vadina požiūrio tašku. Taip yra ir su tango. Šokdamas su viena partnere jūs atimate ir iš savęs, ir iš jos nepatirtą šokio ir bendravimo galimybę, kuri, mano asmeniniu įsitikinimu, šokant tango yra svarbiausia kūrybingumo lavinimo dalis.
Jeigu milongoje šokate su skirtingais partneriais, jūs labai greitai išmokstate pakeisti šokio nuotaiką, prisitaikyti prie naujų ypatumų, partnerio kūno sudėjimo, kitokio muzikalumo pojūčio ir t.t. Taip atsiranda laisvės pojūtis.

Vyrai, kuo dažniau kviesite šokio kitas moteris, tuo labiau tobulėsite visų pirma JŪS PATYS. Ir labiausiai tai pastebės ne kas kitas, o Jūsų nuolatinė partnerė, iš kurios tikrai sulauksite ne vieno komplimento

3. Neleidžiama

Viskas leidžiama. Klausimas tik, kokiam tikslui. Nuolatines poras paprastai sudaro pradedantieji, įsikibę ir todėl nenorintys paleisti savo partnerio arba profesionalai, kurių socialus šokis nedomina. Šokėjai profesionalai – tai vienintelė žmonių kategorija, kuriems iš tiesų reikalingas nuolatinis partneris (pabrėžiu: ne mokytojai, ne milonguero, o būtent šou šokėjai).

Nepamirškime, kad visi mes tiek vidumi, tiek savo kompleksija labai skirtingi. Ir kartais ūgio skirtumas, deja, mus priverčia teikti pirmenybę kai kuriems partneriams. Belieka tik pasidžiaugti, kad Lietuva – ne vien krepšininkų ir manekenių, bet ir – įrašykite savo profesiją – šalis.

4. Nekorektiška

Na ir pagaliau, tai visiškai nekorektiška kitų, dalyvaujančių milongoje vyrų, atžvilgiu. Juk jie taip pat nori šokti su jūsų partnere! Žinoma, jūs galite ir nekreipti į tai dėmesio. Tačiau galų gale jums pačiam tai atsirūgs…

Jeigu visos moterys trokšta sušokti su Jumis, bet milongoje Jūs teikiate pirmenybę tik keletui iš jų, tai Jūs – tikras milonguero. Bet jeigu, nežiūrint to, Jūs milongoje pašokdinote ir daugiausia sėdėjusias arba nuolatinio partnerio neturinčias damas, tai Jūs – dar ir džentelmenas!

Jeigu kažkas šoka su nuolatiniu partneriu, tai reiškia, kad dėl kažkokių priežasčių ir jai, ir jam to labai reikia. Būtų labai įdomu sužinoti šokančiųjų tik su nuolatiniu partneriu nuomonę, nes atrodo, kad aš labai sutirštinau spalvas. Galbūt kai kam iš tiesų reikalingas nuolatinis partneris, ir ne tik šokant tango. Kai kas galbūt nori tobulinti savo šokį. O kitam pakanka vien mylimo žmogaus apkabinimo. Ir jeigu jūs tikrai žinote, KO NORITE JŪS, tai jums nereikia nei skaityti, nei klausyti kieno nors patarimų. Jūsų tango gyvenimas yra toks, kokio norite jūs!

Copyright © Jakov Gan
Šaltinis: http://tangoman.narod.ru
Nuotrauka iš Sally Potter filmo “Tango pamoka”.

Jums galėtų būti įdomu taip pat: