Kas yra “Orquesta típica”?

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: istorija, kalba, muzika

Turbūt ne vienas tango mėgėjas, sukaupęs didesnę ar mažesnę tango CD kolekciją, atkreipė dėmesį į dažnai ant viršelio esantį užrašą, orquesta típica de – bei šalia esančią pavardę ar pavadinimą. Ką reiškia šis pasakymas, iš kur jis kilo? Jeigu norėta pasakyti “orkestras, vadovaujamas tokio ir tokio dirigento”, arba “toks ir toks orkestras” paprasčiausiai buvo galima pasakyti orquesta de? Kodėl taip vadinami būtent tango (o ne cumbios, salsos ar tiesiog argentiniečių) orkestrai?

Vicente Greco orkestras 1910 m.

Vicente Greco orkestras 1910 m.


Vicente Greco orkestras 1910 m. Įkūrėjas – Vicente Greco. Orkestro muzikantai: bandonija – Vicente Greco ir Juan Lorenzo Labissier, smuikai – Juan “Palito” Abatte ir Francisco Canaro, fleita – Vicente “Tano” Pecci

Už pavadinimą orquesta típica turime būti dėkingi Vicente Greco, kuris 1911 metais vadovavo to meto žymiausiam ansambliui.

Tuo metu Tagini įrašų kompanija pradėjo savo fonogramų verslą. Vinilinės plokštelės kėlė didžiulį susidomėjimą, o išleisti įrašai užtikrino artistams šlovę bei pripažinimą. Įrašų kompanija nutarė susitarti su Vicente Greco ir įrašyti tango iš jo orkestro atliekamo repertuaro.

Taip atsirado būtinybė surasti vieną bendrą pavadinimą orkestrui, grojančiam vien tango , ir taip atskirti jį nuo kitų, grojančių ne tik tango, bet ir mazurkas, polkas bei pasadoblius, orkestrų. Tai turėjo būti kažkas visiškai naujo ir skirtingo – orkestras, grojantis vien tango ir milongas. Todėl Vicente Greco pavadino savo orkestrą orquesta típica criolla.

orquesta, kadangi tai buvo muzikantų ansamblis,
típica, nes jis turėjo tik jam būdingų bruožų,
criolla atskyrė šį orkestrą nuo tų ansamblių, kurie grojo kitų šalių/tautų muziką. Kitaip sakant, Vicente Greco ansamblis grojo vietinę muziką.

Vėliau šis pavadinimas sutrumpėjo iki orquesta típica.Taip iki šiol vadinami orkestrai, grojantys tik tango.

Pirmojoje plokštelėje, kurią įrašė orquesta típica criolla buvo tik dvi dainos: Rosendo ir Don Juan. Žymiausi šio orkestro kūriniai: Racing Club, La Viruta, El Flete, Ojos Negros ir Rodriguez Pena.

PS. Tik nesakykite [orkestra], sakykite [orkesta], tai – tikrai ne rinkimo klaida, tiesiog ispanai taip vadina orkestrą.

Jums galėtų būti įdomu taip pat: