Jie vis dar šoka tango

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: fotografija, literatūra ir menas

Dievinu šią nuostabią prezentaciją, kurią paruošė National Geographic fotografas Pablo Corral Vega. Retkarčiais ją vis atsiverčiu ir su malonumu pažiūriu. Kas kartą bijau, kad vieną gražią dieną ten netikėtai užskraus koks nors makabriškas “page not found” ar koks nors gimingas 404-as eroras. Bet kol kas viskas gerai. Viskas gerai, kol kas.

ft_hdr_2

Visuomet įdomu, ką apie tango sako žmogus, kuris jo nešoka. Jau supratau, kad fotografai yra nepaprastai jautrūs žmonės, galintys ne tik pastebėti ir užfiksuoti, bet ir verbalizuoti tai, kas išmatuojama nebent kokiais nors fizikiniais prietaisais, kurie šiam tikslui bei progai, net neabejoju, dar nėra išrasti.

zm_zoomin_2_2

Keletas Pablo Corral Vega minčių:

“… Netrukus aš supratau, kad tango neturi nieko bendra su choreografija ar šou. Tai – gyvenimo būdas, pasaulėžiūra… Žmonės, kurie gyvena ir šoka tango, visiškai nepanašūs į tuos, kuriuos mes matome tango filmuose ar šou… Jeigu jūs ateisite į milongą Buenos Airėse ar Montevidėjuje, jūs pateksite į visiškai kitą laikotarpį, pamatysite kitokį – paralelinį – pasaulį…. Žmonės šoka lėtai ir atsargiai, tarytum nuo jų susikaupimo priklausytų jų gyvenimai, ir tuo pačiu jie visiškai atsipaidavę, neįsitempę. Šokio judesiai – visiškai paprasti…”

Pasiklausyti ir pamatyti prezentaciją galima čia, jei patiks, paskaitykite ir mini reportažus apie tai, kaip buvo sukurtos kai kurios šio reportažo fotografijos.

Jums galėtų būti įdomu taip pat: