Kaip šokti milongą?

Autorius: | Komentarai 26 Komentarai »
Temos: teorija

elena_carlosPradedantis tango šokėjas dažnai susiduria su klausimais: kokia čia muzika? Milonga? O kaip šokti milongą? Pradedančio mokytojo patarimas – kad milonga yra greitas tango, ir jos metu šokami tie patys tango žingsniukai, tik dvigubai greičiau – nelabai padės tango šokėjui. Tie, kas bandė šokti pagal tokį principą, žino: anksčiau ar vėliau atsidursite ant parketo, užkliuvę už savo pačių kojų…

Taigi, kaip šokti milongoje… milongą? Priminsime, kad yra 3 tango šokio variantai arba žanrai:
1. tango
2. tango valsas
3. milonga

Milonga – tai ne atskiras tango stilius, tačiau ir čia skiriamos dvi jos atmainos:
1. ankstyvoji milonga, šokama atviru apsikabinimu, gana lėtai
2. vėlyvoji, arba šiuolaikinė milonga, šokama labai glaudžiu apsikabinimu, dažniausiai labai greitai.
Tačiau egzistuoja ir tam tikri esminiai bendri bruožai, kuriuos dabar ir apžvelgsime.

Laikysena ir vedimas

Norint šokti milongą, kuri yra viena iš tango šokio variantų, visgi jau reikia žinoti tango principus ir turėti jo šokimo įgūdžių. Todėl lyginant tango ir milongą aptarsime jų skirtumus.

Milongos pobūdis – grubokas, liaudiškas, ne toks elegantiškas kaip tango. Pvz. žingsnis daromas iš karto dedant visą pėda, o ne pirštus.

Milongos metu apsikabinimas turi būti glaudus arba labai glaudus – tik taip galima užtikrinti, kad partnerei bus perduodamos greito ritmo interpretacijos.

Kūno ašis nelaikoma tiesiai, kaip tango metu. Ji lengvai krypsta į kairę ir į dešinę pagal ritmo siūbavimą.

Toks krypavimas ašimi į kairę ir į dešinę suteikia vyrui ypatingą vedimo įrankį: viršutinės kūno dalies kreipimą į kairę arba į dešinę (quebrada). Nestiprus svyrimas į šoną nukreipia žingsnius į kairę arba į dešinę. Stipresnis svyrimas, kartu su lengvu judesiu pirmyn arba atgal reiškia moters kojų užkryžiavimą: priekyje arba užpakalyje.

Žingsniai

Dauguma bendrų tango žingsnių naudojama ir milongoje. Tačiau yra keletas žingsnių, būdingų tik milongai, kurie visai netinka tango šokiui.

Šokio žingsnių pagrindas – vienodi, tolygūs vaikščiojimo žingsniai. Posūkiai atliekami nesustojamai tęsiant žingsniavimą. Galima atlikti vieną kitą voléo. Įvairaus pobūdžio sustojimai, gancho, ir pėdos stūmimai kaip arrastre arba lapíz netinka.

Milongai būdingi mažyčiai tripenimą primenantys žingsniukai, kurie atliekami abiejų partnerių dvigubai greičiau už ritmą, arba kuriuos papuošimui atlieka tik partneris, norėdamas pabrėžti moters žingsnius (sobrepasos).

Sunkiausia yra pereiti nuo vienodų tolygių prie dvigubai greičiau daromų žingsnių. Paskutinis dvigubų žingsniukų sekos (corrida) žingsnis turi būti didesnis, tam kad būtų pasiruošta šios sekos pabaigai.

Milongoje žingsniai gali būti dedami įstrižai. Yra daugybė specialių, milongai pritaikytų žingsnių sekų, kurios puikiai išnaudoja šią galimybę.

Apibendrinant galima sakyti, kad žingsniai milongoje yra gana trumpi, o „dvigubi žingsniukai“ atliekami beveik stovint vietoje – jų ilgis vos įžvelgiamas.

Papuošimų beveik nėra. Nebent tik golpecitos: lengvas grindų palietimas priešakine pėdos dalimi arba taconéos: beldimas į grindis pakulne.

Ochos

Paprastai milongoje nėra kada teisingai atlikti visą ocho su žingsiu (pirmyn ar atgal) ir pilnu posūkiu. Todėl atbulinis ocho atliekamas supaprastintu būdu, kojos dedamos viena už kitos įstriža kryptimi. Taip sumažinamas posūkio kampas ir išvengiama posūkio klubais, kas užima tiek daug laiko. Kraštutiniu atveju atbulinis ocho tampa paprastu žingsniavimu atgal, statant kojas įstrižai priešingos pusės kryptimi.

Ištraukoje iš C.Sauros filmo “Tango” milongą šoka Juan Carlos Copes ir Mía Maestro.
Žiūrėdami ištrauką antrą kartą pagalvokite, kurie iš aukščiau išvardintų milongos šokio principų buvo panaudoti šokyje?

Šaltinis: www.canyengue.de

Jums galėtų būti įdomu taip pat:

  • Moters požiūris į milonguero Pagal mano teoriją tango de salón ir tango fantasia populiarūs JAV ir Europoje todėl, kad būtent su...
  • Šokis ir lytiškumas Kodėl filosofai, netgi tie, kurie daug dėmesio skiria menui, visiškai ignoruoja šokį? Kodėl šiais l...
  • Argentinos tango stiliai Tango visuomet buvo įtraukiamas į standartinių šokių programą, neatsižvelgiant nei į jo argentinieti...