Penelopė Cruz ir “Volver”

Autorius: | Komentarai 35 Komentarai »
Temos: kinas, literatūra ir menas

Man patinka Almodóvaro filmai, bet labiau jo ankstyvoji kūryba ir tokie filmai kaip “Kika”, nei tie, kurie skirti eksportui į raudonųjų kilimų festivalius abiejose Atlanto pusėse. Todėl prieš keletą metų Almodóvaro sukurtas filmas “Volver” (“Sugrįžimas”) nepaliko jokio gilesnio įspūdžio.

Bet šiame filme buvo viena detalė, į kurią negalėjau neatkreipti dėmesio!

Penelopė Cruz dainuoja “Volver”. Atrodytų, daina kaip daina ir nieko čia ypatinga. Bet! Įdomiausia yra tai, kad šis kūrinys yra pats tikriausias tango, tik šiame filme jis atliekamas… flamenco stiliumi ir maniera:

Pabandžiau daugiau paguglinti apie šį kūrinį.

Vienas naršytojas po šiuo filmuku paliko savo komentarą, kurio negaliu neišversti. Jis kiek piktokas, bet apeliuojantis į tiesos atsatymą ir labai gerai atspindi argentiniečių norą apginti kultinę tango asmenybę – Carlosą Gardelį ir autentišką Río de la Platos kultūrą nuo pigaus popsinimo:

“Šis filmas yra absoliuti apgaulė. Jokios pagarbos Argentinietiškam Tango. Penelopė Cruz nieko nedainuoja, ji tik žiopčioja ir imituoja tai, ką įdainavo didi Granados dainininkė Estrella Morente. Ir jeigu Carlosas Gardelis ir Alfredas le Pera, – šio tango autoriai – pamatytų šitą klaikų filmą, kurį sukūrė Almodóvaras, jie apsiverstų kape, išgirdę tai, ką jis padarė iš dainos, kuri, nepamirškime YRA ARGENTINIETIŠKA, O NE ISPANIŠKA. Man patiko, kad šitas filmas nieko nelaimėjo.”

Dar kitas jam antrina:

“Tiksliai. Jei norite pasiklausyti tikrojo “Volver”, tai pasiklausykite You tube 1935 m. Gardelio atliekamą tango”.

Kad jums nereikėtų ilgai ir nuobodžiai ieškoti, įdedu ir originalą:

Jei vis dėl to neveiktų, spausti čia.

Jums galėtų būti įdomu taip pat: