Šokti savo malonumui

Autorius: | Komentarai 34 Komentarai »
Temos: filosofija

Kodėl visame pasaulyje toks populiarus šou tango? Nežiūrint to, kad dauguma mokinių visai neketina lipti į sceną, jie yra priversti mokytis sudėtingų choreografijų, nepatogių kūno judesių, sukurtų žiūrovui nustebinti. Juk didžioji dalis šokėjų neketina skirti viso savo laiko šiems spektakliams šlifuoti ir netrokšta būti artistais,– jie tenori šokti savo malonumui, harmonijoje su savimi, partneriu, muzika!

Tuo tarpu daugybė tango šou artistų pasklido po pasaulį rodydamiesi scenose ir rengdami meistriškumo pamokas, kuriose troško dalyvauti kiekvienas. Tokį Argentinos tango ir pamatė pasaulis… Režisuojamą sceninį tango.

PiesinysTikrieji milonguero niekada nesistengė išvykti iš Buenos Airių ir mokyti šito kažkur kitur. Galbūt dėl to, kad milonguero tango nėra skirtas pasirodymui, scenai? Ir tik apsilankę Buenos Airių milongose (tango vakaruose), tango entuziastai iš viso pasaulio patyrė, kad tango, kurio jie mokėsi namuose visiškai skiriasi nuo to, kurį jie išvydo Argentinoje ir pajuto, kaip sunku pritaikyti savo šokio įgūdžius, norint šokti socialiai (t.y. neribojant kitų šokėjų erdvės) sausakimšose šokių aikštelėse.

Žinoma, nuostabu yra tai, kad galime rinktis. Kai galime. Šou – ar milonguero. Efektingas ir sudėtingas choreografijas, ar paprastą, bet gilų jausmingumą. O gal abu? Kiekvienas einame savo keliu.

Daugybė aistringų tango šokėjų mėgaujasi milonguero tango: subtiliu kontaktu su partneriu, kurį teikia glaudus apsikabinimas, kada nebelieka vietos apsimestinumui ir imituojamai aistrai,– tiktai dviejų žmonių vidinė ramybė, pasitikėjimas, pagarba kiekvieno iš mūsų išskirtinumui, turtingai tango muzikai.

Šaltinis: ToTango

Jums galėtų būti įdomu taip pat:

  • Moters požiūris į milonguero Pagal mano teoriją tango de salón ir tango fantasia populiarūs JAV ir Europoje todėl, kad būtent su...
  • Argentinos tango stiliai Tango visuomet buvo įtraukiamas į standartinių šokių programą, neatsižvelgiant nei į jo argentinieti...
  • Kaip šokti milongą? Pradedantis tango šokėjas dažnai susiduria su klausimais: kokia čia muzika? Milonga? O kaip šokti mi...