Kaip ištarti “cabeceo”

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: kalba

Man patinka, kad jūs klausiate, jei kas neaišku ar nežinoma. Ir aš ne viską žinau apie tango! Bet tai, ką žinau, norėčiau perduoti kitiems. Todėl jeigu turite klausimų apie tango – visuomet klauskite! Jei aš nežinosiu, pasistengsiu tai sužinoti iš savo naujųjų bičiulių Radio File stotyje.

Ši svetainė skirta ne tik tango šokėjams, bet ir žmonėms, kurie norėtų šokti tango ar bent sužinoti, ar jiems tai priimtina. Taip, būtent Tau, gerbiamasis Skaitytojau ar gerbiamoji Skaitytoja, kurie dabar skaitotote šį tekstą! Todėl Tavo komentarai, ką norėtum sužinoti apie tango ir ką tikiesi rasti šiame bloge, man labai praverstų!

Anonimiškas skaitytojas prašė paaiškinti, kaip tariamas žodis cabeceo. Cabeceo – tai tam tikras specifinis kvietimas šokio… žvilgsniu. Jei moteris sutinka šokti su vyru – ji linkteli, šypteli. Jei ne – raito ant ant smiliaus plaukų sruogą ir žiūri į kairįjį lubų kampą, nutaisiusi veido išraišką “rodosi lietus kaupiasi”.

Kodėl atsirado tokia tradicija? Viskas dėl vyrų. O tiksliau, trapios jų savigarbos. Juk jeigu moteris tik žvilgsniu atsakė jam šokį, aplinkiniai to niekada nesužinos, o tanguero išsaugos savo trapią reputaciją ne tik toje milongoje, bet ir aplinkiniuose priemiesčiuose.

Vitrola
Nuotrauka iš: cervera dance

Todėl Argentinos milongos būna gausiai apšviestos, kas galbūt (?) nesiderina su tokiu šokiu kaip tango. Čia labai svarbu, kad vyrai ir moterys vieni kitus gerai matytų ir “susikalbėtų” žvilgsniu.Tuo metu europiečiai temdo šviesas ir degdami žvakeles ant stalų, bando kurti intymią atmosferą.

O tariamas šis žodis taip: cabeceo – [kabė’sėjo]. Dešininis kirtis ant antrosios ė.

Šios tradicijos (t.y. cabeceo) stengiamės laikytis ir Lietuvoje.

Mes retkarčiais paįvairiname savo milongas susigalvodami tam tikra aprangos kodą. Bet šį penktadienį, turėtų vykti kažkas įdomaus. Kovo 8- osios proga DJ Lolita skelbia temą “Balta”, kuri galioja ne tik aprangai, bet ir … cabeceo: t.y. šią milongą ne vyrai, bet moterys kvies vyrus šokio.

Įdomu, ar neišsigąs vyrai ir dalyvaus priemonėje skaitlingai? O gal tiesiog sakys: labai man čia reikia ir žiūrės “Elą Bandį”? O moterys, kaip jos kvies šokio – cabeceo pagalba ar vis tik verbaliai?

Jei šį penktadienį būsiu milongoje, būtinai jums apie tai parašysiu. O jeigu jūs sumanysite ateiti į milongą – būtinai ateikite, mes jūsų visuomet laukiame!

Milonga vyksta penktadieniais “Prospekto Pub’e”, nuo 18.00 val. Visas šėlsmas prasideda apytiksliai nuo 20.00 val.

Jums galėtų būti įdomu taip pat: