Cabeceo Lietuvoje? Taip!

Autorius: | Komentarai Laukiame jūsų komentarų! »
Temos: reportažai

Argentinos tango žavingas ne tik savo muzika ir improvizuotu šokiu, bet ir visa ta atmosfera bei elgesio kodu, kuris jam būdingas. Vienas iš tų dalykų – cabeceo. Nežinau jokio kito šokio, kur vyriškis kviestų damą ne prieidamas prie jos ir tardamas “galima?”, o … per atstumą, tik akimis. Šokti argentinietišką tango kviečiama žvilgsniu. Jei dama sutinka – ji nusišypso, linkteli. O jei ne – niekas iš aplinkinių bent nesužino, kad šiam vyrui “nepasisekė”. Ši tradicija buvo ir egzistuoja Argentinos milongose, deja Europoje pavienių tanguero bandymai įvesti šią gražią tradiciją nepasiteisino.

Iki šiol cabeceo man teko patirti tik vieną kartą – Vokietijoje. Ir tai yra taip nuostabu! Kai susižvalgai su vyriškiu iš kito salės galo (“ir ko jis į mane spitrina visą vakarą, geriau prieitų ir pakviestų”), ir niekas iš aplinkinių net nežino nemato kaip tai įvyko – kad du žmonės iš skirtingų salės galų susitinka salės viduryje, kad šoktų tango!

Paprastai sakau, kad vienas atvejis – atsitiktinumas. Bet du atvejai – jau sistema. Taigi vakar gavau pastabą iš vieno tanguero:

– Tavęs visiškai neįmanoma pakviesti šokio!
– ???
– Tu visiškai nežiūri į akis.
– ???
– Jei nori, kad tave kviestų, reikia bent duoti tam pagrindo.
– !!!
Tada prisiminiau, kad praeitą savaitę teko išgirsti:
– Visą vakarą gręžiu tavo nugarą akimis, bet tu neatsisuki – kaip gi aš tave pakviesiu šokio?
– 🙂

O prieš dvi savaites:

– Tai… kiek aš dar čia stovėsiu? (suprask, pajungta net verbalika, – o atsako jokio).

Čia tai bent. Prisipažįstu, kad gerą pusmetį nevaikščiojau į milongas, todėl praleidau ne vieną gražų momentą joje. Kad ir tai, kad mūsų lietuviškoje milongoje, priešingai nei visoje senojoje ir naujojoje Europoje YRA CABECEO, kad ir ką sakytų tango šokėjai iš užsienio!

Bravo lietuviams vyrams!
Vyriškiai – jūs – nuostabūs!
Ir visiems kitiems iš jūsų tik mokytis!

O moterims, kurios skundžiasi, kad jų niekas nekviečia (metu žolėtą grumstą ir į savo mėtų darželį) – galiu patarti: jei norite, kad jus kviestų dažniau, dirbkite… akimis! Jei taip sėdėsi per milongą, tavęs niekas niekada nekvies šokti tango!

mezgančios tetulytės

Iliustracija: Leonardo Faillace

Daugiau apie cabeceo galima paskaityti čia: tangobalsas.lt/SKAITYKLA/Teorija/Cabeceo/Cabeceo.htm

P.S. Ar reikia parašyti, kaip tariamas šis žodis?

Jums galėtų būti įdomu taip pat: