Populiariausi šios temos straipsniai

Temos ‘muzika’ archyvas

Tango tarpukario Lietuvoje. Interviu su kolekcininku Algirdu Motieka

2009-11-12 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 30 »

Vida Lisaitė

Vida Lisaitė

Šiais laikais, kai apie tango Buenos Airėse ir Paryžiuje žinome beveik viską, pamažu atsisukame į tai, ką turėjome čia, Lietuvoje.

Straipsnį apie tango užuomazgas Lietuvoje tarpukario laikotarpiu atsiuntė Vida Lisaitė.
Straipsnyje panaudota jos mokslinio darbo “Argentinietiško tango sklaidos ypatumai Lietuvoje bei Prancūzijoje. Kūniškos tapatybės formavimasis” medžiaga bei interviu su kolekcininku Algirdu Motieka, užrašytu autorės 2009 m. …skaityti toliau »

Tango Río de la Platoje

2009-07-16 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Tango Río de la Platoje

Tango istorijoje dominuoja Argentina. Kartais – Paryžius. Bet Urugvajus pernelyg dažnai nuvertinamas kaip tango tėvynė, todėl šis straipsnis – maža duoklė šaliai, kurioje gimė pats žymiausas pasaulyje tango – “Cumparsita“.

Viena kultūrinė erdvė

zemelapis_sTango kaip muzika ir kaip šokis nepriklauso jokiai šaliai, jokiai tautai. Tiksliau pasakius, tango yra Río de la Platos simbolis. O kas yra toji Río de la Plata?

Visų pirma, tai – didžiulė upė, sujungusi kitas dvi – Paranos ir Urugvajaus upes. Antra, tai – geografinė erdvė, apimanti Urugvajaus ir Argentinos – Buenos Airių, Santa Fe, Entre Rios – provincijas. …skaityti toliau »

Chacarera

2009-07-07 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Chacarera

Kartą buvau vienoje Miuncheno milongoje. Ten, po greitai prabėgusių valandų iki ir po vidurnakčio, nuskambėjo “Cumparsita” – paskutinis tango, po kurio visi suprato, kad milonga baigėsi ir laikas eiti namo. Šokėjai ėmė ruoštis namo: kas dairytis rankinių, kas batų maišelių, skubėjo atsisveikinti ir tuštino paskutinius jų stikluose užsilikusius vyno likučius. …skaityti toliau »

Viniliniai tango singlai

2009-04-06 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Viniliniai tango singlai

Tai nutiko vieną vasario šeštadienį, kai lauke buvo taip drėgna ir šalta, kad pakeliui pradėjau užsukinėti į visas senamiesčio parduotuvėles, kad atitirptų nosis. Taip aš netyčia užėjau į vieną antikvariatą. …skaityti toliau »

Zaza Fournier

2008-12-29 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Zaza Fournier

Kai pirmą kartą išgirdau šią daininkę per prancūzų TV5 Monde, supratau, kad darysiu viską, kad tik pažiūrėčiau šią gyvo koncerto laidą.

Zaza Fournier

Zaza Fournier

O ji išties nenuvylė, na, gal tik truputį – tikėjausi išgirsti ne 5, o 15 dainų… Mergina dainuoja prancūziškas šansonetes, pritardama… akordeonu. Čia neišgirsi konservatorinio vokalo, o tik gryną prancūzišką žavesį, tiksliau – žavingą paprastumą, kurio pasiekti nėra taip paprasta, – kitaip juk ir Lietuvoje būtų tokių dainininkių? …skaityti toliau »

Bandonija

2002-09-16 | Autorius: | KomentaraiKomentarų: 49 »

bandoneonasPrieš tapdamas bandoneonu (lietuviškas šio instrumento pavadinimas – bandonija), šis instrumentas turėjo daugybę kitų pavadinimų. Jis buvo vadinamas mandolionu, bandolionu, mandoleonu ir bandoleonu. Kito ir mygtukų skaičius: nuo 32 pradžioje jų skaičius didėjo iki 42, 52, 65, kol pasiekė dabartinį lygį – 71 (38 mygtukai dešinei ir 33 kairei rankai). …skaityti toliau »

Kas yra “Orquesta típica”?

2002-09-13 | Autorius: | KomentaraiComments Off on Kas yra “Orquesta típica”?

Turbūt ne vienas tango mėgėjas, sukaupęs didesnę ar mažesnę tango CD kolekciją, atkreipė dėmesį į dažnai ant viršelio esantį užrašą, orquesta típica de – bei šalia esančią pavardę ar pavadinimą. Ką reiškia šis pasakymas, iš kur jis kilo? Jeigu norėta pasakyti “orkestras, vadovaujamas tokio ir tokio dirigento”, arba “toks ir toks orkestras” paprasčiausiai buvo galima pasakyti orquesta de? Kodėl taip vadinami būtent tango (o ne cumbios, salsos ar tiesiog argentiniečių) orkestrai? …skaityti toliau »